Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Fekete képernyő manjaro linux...

Fekete képernyő manjaro linux telepítésénél?

Figyelt kérdés
Próbálnék egy manjaro linuxot telepíteni (gnome asztali felülettel), a live cd bejön, és ha ott rámegyek a telepítésre bejön egy ablak, de teljesen fekete, semmi nincs benne. Többször is próbáltam kiírni pendrivera az isot, hogy hátha úgy megoldódik, próbáltam rufus-al, unetbootin-al és balena etcher-el is, de mindegyiknél ugyan az. Ezt a problémát hogy tudnám megoldani?

2021. aug. 14. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:

dmesg mit ír? /var/log alatt van valami érdekes?


Amúgy miért pont manjaro-t akarsz telepíteni?

2021. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

dmesg: read kernel buffer failed: Operation not permitted


Azért manjarot akarok használni, mert nekem az tetszik.

2021. aug. 14. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáltad open source és propietary driverrel is?
2021. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan most kezded az ismerkedést a linuxal. Ezért én nem ajánlom, hogy manjaroval kezd. Tök jó disztribúció, de nem éppen kezdöknek lett kitalálva. Szerintem telepíts egy ubuntut vagy linux mintet, sokkal jobbak lesznek az elsö benyomásaid.
2021. aug. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmivel sem nehezebb egy manjaro, mint egy ubuntu.
2021. aug. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#3 Igen próbáltam

#4 Használtam már ubuntut, linux mintet, kali linuxot is, de nekem ez tetszik, és egyetértek az 5. válaszolóval.

2021. aug. 15. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!