Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért zúg úgy a számitógépem...

Miért zúg úgy a számitógépem bekapcsolt állapotban, mint egy fűnyiró gép?

Figyelt kérdés

Szerintem a ventilátorának van ilyen hagja, de ez mitől lehet?

Kikopott, vagy ráteketedett valami?


2010. aug. 29. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen általában a ventillátor csinálja.

Kikopott a siklócsapágy (a műanyagba fúrt lyukban fut az acéltengely).

Ideiglenesen kis szilikonzsírral tudsz segíteni a dolgon, de pár hónap múlva mindenképp cserélni kell.

2010. aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat:)

De mindenképp muszály beolajoznom?

Ha így marad abbol nem lesz baj(mondjuk elromlik a ventilátor stb.)?

2010. aug. 29. 22:37
 3/8 A kérdező kommentje:

Van egy macskám aki mindig ott van ahol én:)

Ha gépezek, akkor oda ül a gép ház mellé, úgye a gépem nem szívja be a macskaszört?

2010. aug. 29. 22:40
 4/8 anonim válasza:
Miért ne szívná be? Bár nekem a por szokott gondot okozni, olyankor kompresszor kell. De szerintem beszívhatja a macskaszőrt.
2010. aug. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és attól lesz valami baja?
2010. aug. 29. 23:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Legfeljebb annyi, hogy amikor jobban hullik a cica szőre, hamarebb lesz tele kosszal a géped belseje és gyorsabban gyengül a hűtése.
2010. aug. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olajozni nem szabad. Csak a szilikonzsír jó (200-300Ft egy kis doboz vízes boltban, illetve kis zacskót a számítógépes boltokban is adnak).

Illetve cserélheted is a ventillátort.

Ha megáll a ventillátorod akkor tönkremehet (nem biztos hogy tönkremegy, de előfordulhat). Ez persze attól is függ melyik venti zörög, illetve milyen proci van a gépben (Intel tipikusan leállítja a gépet, AMD hajlamos megsülni).

Egy alapos takarítás azért nem ártana. Ehhez áramtalanítsd a gépet (húzd ki a konnektorból), leveszed az oldalát, és kicsit kiporszívózod. Ecsettel meglazítod a makacs porcicákat, újabb porszívózás...

Egy dolgot illik megtenni. Fogj egy fa vagy műanyag lapot (jégkrémes pálcika), azt dugd be a ventillátor lapátjai közé, hogy ne tudjon pörögni amikor porszívózol. Ugyanis nem igazán szereti a nagyon magas fordulatszámot.

Hátul a gépházon kívül a tápagységhez is bedugod (ezért kell hogy ne legyen vezető), és ott is porszívózd át.

A sűrített levegő ugyan hatékonyabb, de drágább, és csak a szabadban használható.

2010. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2010. aug. 30. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!