Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » DIGI optikai net bevezetésénél...

DIGI optikai net bevezetésénél mire kell figyelemmel lenni?

Figyelt kérdés

Ma vezetik be az új technológiájú optikai kábelt. Azt mondta az ügyintéző kisasszony, hogy mindent intézzek el most, mert ha újra kijönnek fizetni kell. Most mire kell ügyelnem?


Amire gondolok : a kábel TV is működjön. Az asztali gépre nézze meg hogy legyen csatlakozva a nethez. Lapotoppal nem nézem meg akkor, majd úgyis csatlakozik arra is. Kapok egy wifi dobozt, amin ingyen kapok netet a mobilra.


2021. aug. 24. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos, hogy az optikai kábel nem hajolhat meg 90 fokos vagy annál kisebb szögben. Az elvezetésénél erre oda kell figyelni. Az optikai kábel végére egy végberendezést tesznek. Ennek áram kell, így olyan helyre kell tenni, ahol van áramforrás és onnan tovább lehet vezetni a tévébe a koax, a gépbe az utp, a telefonkészülékhez pedig a telefonkábelt (ezek közül értelemszerűen azokat, amelyekre előfizettél). Ezek mind az optikai végberendezésből indulnak, az alakítja az optikai jelet elektromossá/rádiófrekvenciássá. A szerelő rádugja a saját laptopját és mér, ha a garantált sebesség jön, távozik. A te készülékeid beüzemelése a te dolgod.
2021. aug. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon fontos, hogy az optikai kábel nem hajolhat meg 90 fokos vagy annál kisebb szögben."


Inkább úgy mondanám hogy a hajlítás rádiusza nem mindegy. Meg lehet törni R0 sugárban 15°-al is a kábelt és elromlik. Illetve lehet 360°-os hurkokat rátenni, csak nagy sugárban, és nem lesz baja

2021. aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt döntsd el, hogy hol legyen a modem. A modenből (pontosabban ONT) fog kiindulni a koax a tv felé, illetve az internetkábel. És ez az eszköz rendelkezik alap router finkciókkal is, így pl wifi jelet is szór.


Gyakorlatilag bárhova rakathatod a házban, viszont arra is számíts, hogy ha kell fúrni faragni, akkor azt gyorsan barbár módjára tudják végezni, és ahogy fentebb írják, egy sérülékeny, de vékony üvegszálas optikai kábelt fognak behúzni. Általában a régi modem helyére rakják, hiszen úgy nem kell semmi újat fúrni, csak a régi kábel helyén megy be a vékonyabb optikai, de van lehetőséged módosítani a helyet, ha akarod. Nyilván ilyenkor érdemes segíteni őket, bútorokat elhúzni, előkészíteni a terepet. Nem fogja őket érdekelni az esztétika... nem azt mondom, hogy cseszegesd őket folyamatosan, de azért igazíttasd ki azt, ami nem tetszik.

2021. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt én köttettem, eldöntöttem, hova megy az ONT és onnan kikábeleztem a házat, beállítottam a saját routerem, így kötés után egykábel be az ONT-be, egy kábel ki a routerembe és lehetett tesztelni a kapcsolatot.
2021. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Felpontoztam mindenkit. Tegnap este bekötötték. Jól ment minden
2021. aug. 25. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!