Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeptemberben kezdem meg...

Szeptemberben kezdem meg egyetemi tanulmányaimat és eszközt keresek jegyzeteléshez; Samsung Galaxy Tab S7, ReMarkable 2 vagy valamelyik iPad modell a cálszerűbb inkább?

Figyelt kérdés

A lélektani és pénzügyi határ 200.000 Ft, de ennél inkább lejjebb legyen. Ha többet adok ki egy eszközért, az vagy egy gamer laptop lesz, vagy egy autó.

Előre is köszönök mindent választ!



2021. aug. 24. 23:56
A kérdező szavazást indított:
ReMarkable 2
Valamelyik iPad készülék (ha igen, akkor melyik)
Samsung Galaxy Tab S7
Egyéb digitális megoldás (mi?)
Gamer PC
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:

Ipad 7 és attól fölfelé. Próbáltam boltban Samsungot is, de sokkal rosszabb volt. Remarkable túlárazott és nem színes, sokkal nehezebb vele tanulni és importálva a jegyzeteket, fos a kiemelés. Ipaden tanulni is tudsz.


Paperlike fóliát ne felejtsd róla, különben csúszkál a toll. Appnak a xodo (ez van androidra is, ha esetleg amellett döntenél) és a nebo szerintem a legjobb.



Nem tudom, milyen szakon vagy, én mérnökinfósként nem tudom nélkülözni a laptopot a tablet mellett, viszont sok a rajzolós, számolós, papíron gyakorlós óra, arra nagyon megérte egy ipadre is beruházni. Azokon a szakokon, ahol nem kell nagyon ábrákat rajzolni, pl társadalomtudományi szakoknál, szerintem jobb szimplán a gép, hiszen a gyors gépelés a fontosabb. De egy orvosis is ugyanúgy ki tudja használni mindkettőt, mint egy mérnök. Szóval szaktól is függ.

2021. aug. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kertészmérnöki szakról van szó, tehát lesz számolás és rajzolás is valószínűleg. :D
2021. aug. 25. 10:20
 3/9 Szirty ***** válasza:
21%

Füzet: 270 Ft

Ceruza: 105 Ft

2021. aug. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

#3


Újraírni a szétgyűrt, szétázott jegyzeteidet, átfirkálni a rosszul leírt/lerajzolt ábrákat, hogy jó firkás legyen és beszkennelgetni ha el akarod küldeni másnak: felbecsülhetetlen

2021. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szirty ***** válasza:
27%

Nem kell gyűrögetni, eláztatni, pörköltet enni fölötte. :)

A digitális formában megalkotott jegyzetet is össze lehet barmolni (elrontani, javítgatni, stb).

2021. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 tisztában vagyok vele, 4-5 év egyetem (kézzel jegyzetelés és gépelés) után kaptam egy tabletet, amit a harmadik szakomon használok is és nem próbálom letagadni az előnyeit.
2021. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szirty ***** válasza:
22%

Nem mondtam én hogy nincs előnye, de a papírnak is megvan a maga előnye.

Kinek melyik jön be. Valamit valamiért...

2021. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, végül veszek egy Samsung galaxy tab s7-et, van hozzá akció is jelenleg, illetve habár igaz, hogy a papír és íróeszköz olcsóbb, de én már középsuliban is digitális (gépelt) jegyzeteket csináltam. Az a gépem viszont, habár laptop, de körülményes hordozni, nehéz és nagy (a teljesítménye is, de jegyzetelédhet tablet elég). Illetve mivel billentyűzet is lesz hozzá (most ingyen adják), ezért egyenesen tökéletes.
2021. aug. 26. 18:50
 9/9 anonim válasza:
Honnan veszed meg hogy akció van, plusz ingyen adnak billentyűzetet??? Én is most készülök tabletet venni, bocsi az Off-ért.
2021. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!