Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen portfóliót érdemes...

Milyen portfóliót érdemes összeállítani, ha fejlesztői munkákra pályázok?

Figyelt kérdés

Nem gondolkoztam ezen nagyon eddig, mert MSc-re akartam menni, de meggondoltam magam így utolsó pillanatban. Egyetemen a webfejlesztés (html, css, php, sql) és az android fejlesztés (kotlin, xml, pici java), is jól ment, ezeken a területen vannak is projektjeim.

Hogy érdemes ezeket összerakni?

Gondoltam arra, hogy egy template alapján egy portfólió weboldalt készítek, és minden eddigi projektemről csatolok a weboldalra egy-egy rövidebb youtube videót amin bemutatom miket készítettem eddig.

Vagy totál felesleges, elég ha github-on kint vannak a munkáim, csatolom jelentkezéskor és annyi?

Jelenleg olyan munkákra pályázok ahol egyáltalán nem elvárt a munkatapasztalat, elég ha megadott nyelveken van tudása a jelentkezőknek.

Mit gondoltok, mivel lehetnék alkalmazhatóbb?


Valamint csak olyan munkákra érdemes jelentkezni ami 100%-ban illik rám? Vagy tényleg szeretnek a cégek nagyot mondani? Sokszor esek abba a helyzetbe, hogy elbizonytalanít amikor felsorolják, hogy 5-6 nyelvet meg nem tudom milyen keretrendszereket tudni kell..



2021. aug. 27. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szoftverfejlesztőként dolgozom. Jó eséllyel senki nem fogja végigböngészni a munkáidat, nincs arra idő.


Ha sok technológiát sorolnak fel, nem kell mindenben jártasnak lenned, néha a fele is elég lehet. Ha azokhoz tényleg értesz, amit felsoroltál, gyorsan találsz valamit.

2021. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, akkor nem is pocsékolom az időm vele.


Ha megkérdezik, hogy demonstráljam a tudásom, akkor azt milyen formában teszem? Mit ajánlasz? Github? Mondjuk ha a weboldalt nem pörgetik végig, akkor gondolom a githubon lévő forráskódot sem, nem?

Mert ha csak kijelentem, hogy hát csináltam egy nyomkövetős appot, egy chat appot, egy ilyen meg olyan weboldalt, akkor az nagyon "source: trust me bro", bár nem tudom hogy működik való életben 😅

Ez az interjún spontán ülj le és programozd le nekem nem menne, bár ahogy láttam sok helyen ilyen hazavihetős 48 órás tesztek is vannak.


Most egy olyan munkával szemezek ahol nem sorolnak fel nyelveket, csak friss diplomásokat várnak és 3 hét bootcamp-al kezdenek. Arra lehet beadnám a jelentkezést, csak maximalizálni akarom az esélyeim, mert elég sokan jelentkeztek.

2021. aug. 27. 21:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudás demonstrálásra 2 módszer van:

1. Beszélgetés (ez mindig van)

2. Kódolnod kell. (vagy elméleti teszt) Ha ez nem megy, senkit nem érdekelnek a privát projektjeid.

Kezdőknél kisebb az elvárás persze.

2021. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!