Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy a tv...

Mi lehet az oka, hogy a tv nem játssza le az adott filmet külső meghajtóról? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Szóval. Rámegyek egy avi fájlra és azt írja ki, hogy a formátum nem támogatott, majd rámegyek egy másik avi fájlra és azt meg lejátssza.


Az avi többsége nem indul el, de valamelyik igen. Akkor mi lehet a gond? Illetve, ha átkonvertálnám őket mkv-ba vagy mp4-be akkor vajon lejátszaná?



2021. szept. 7. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az avi, mkv, mp4 mind csak konténer. Abban bármilyen codec lehet. A TV nem minden codecet tud lejátszani. Hiába tennéd át más konténerbe, ha a codec ugyanaz. Az egész filmet át kell kódolni olyan codecre, amit a TV támogat. H264-et és AAC hangot többnyire tudják.
2021. szept. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt hogyan tudom megtenni a legegyszerűbben?
2021. szept. 7. 20:53
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindegy, törlöm, amit nem játszik le aztán annyi, majd ezután odafigyelek. :/ Köszi a segítséget!
2021. szept. 7. 21:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy most hülyeséget mondok e ha igen akkor bocsi, de a mi tv-nk pl akkor se játssza le a filmet ha kicsi a fel bontás. Kipróbáltam, hogy le töltöttem egy filmet kis felbotásban meg full hd-ban is. Es kicsiben nem játszotta le, full hb-ba meg igen.
2021. szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kisebb felbontású fájlokat is lejátszott már. Majd megpróbálok odafigyelni a codec-re, megnézem a tv leírását, hogy mivel kompatibilis, aztán meglátom. Ha utána sem lesz jó akkor feladom.
2021. szept. 7. 21:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Kodek végett. A mi TV-nk pl csak Dolby dekóderrel rendelkezik, így ha egy filmnél a hang a DTS bármilyen formátuma nincs hang. Egyes videókat se érzékel - néha csak hang van! - többnyire régi AVI videóknál fordul elő.

Szimplán a TV hardvere és szoftverre nem ismeri, nem támogatja az adott formátumot.

2021. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nálam is csak avi-nál volt probléma, de az a helyzet, hogy megnéztem a codec-et és azt is, hogy a tv mit támogat és egyezik a kettő, mégsem játsza le. Nem értem, na mindegy.
2021. szept. 8. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!