Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az 8 eres UTP kábel száljainak...

Az 8 eres UTP kábel száljainak mi a szerepük, milyen adatot visznek? Intetnet LAN mind a nyolcat használja?

Figyelt kérdés

2 a 8-ból szakadt lehet 6 szál elég lenne, hogy oldjam meg, mert nincs net?


Valahol régen hallottam, hogy csak 4-et használ, lehat pont azok szakadtak ami lényeges lenne?



#internet #utp #LAN #Segítsetek légyszives!
2021. szept. 8. 04:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%

Az a kábel így kuka, hacsak nem közel van a szakadás valamelyik végéhez, mert akkor teszel az ép rész végére egy új dugót és kész.

Illetve, ha valahol középen van a szakadás, akkor azt kivághatod, teszel a két végre egy-egy dugót és összekötöd egy toldóval.

2021. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
54%
Lehet hogy rosszul értem, de neked akkor most van 6 működő ered. Ha levágod mindkét végéd és újrakötöd akkor jó lesz. A lényeg hogy ugyanaz az ér mindkét végen a csatlakozó ugyanazon részében végződjön. Szóval simán lehet 6 érből működő 100-as netet csinálni.
2021. szept. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Átmértem mégegyszer 3 szakadt van bocsánat!
2021. szept. 8. 12:42
 14/25 anonim ***** válasza:
87%

És azt tudod, hogy a kábelen belül hol van szakadás? Ki tudod-e vágni a szakadt részt és megoldani egy toldóval?


#12: Igen, 6 érből lehet működő 100-as netet csinálni, de ahhoz az kell, hogy két hibátlan érpár legyen. Ha neki megszakadt a kék, a zöld-fehér és a barna-fehér is, akkor csak egy működő érpár van, az meg kevés. Nem elég ugyanoda kötni a kábeleket, mert a jelpároknak az érpárokon kell mennie, azért vannak összesodorva. Ha csak random bekötöd az ereket, hiába azonos mindkét végen, nem fog menni.

2021. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Szia, amit írtál azt sorba, rehát 1 től 4 ig?


Az midegy hová melyik csatlakozó tüskébe?

2021. szept. 9. 15:07
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

#15: Nem, nem mindegy. 12-es hülyeséget ír. Neked csak 5 működő ered van és a 4 érpárból csak egy hibátlan, az pedig kevés.


Itt van egyébként a szokásos bekötés: [link]

2021. szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok, jó reggelt!


Akkor az 1 es Link kép bekötés nemjó?

2021. szept. 10. 04:32
 18/25 anonim ***** válasza:
82%
De, jó az is. Az az A bekötés, én a B-t linkeltem, mert idehaza az terjedt el inkább, meg a gyári kábelek is úgy vannak kötve. Gyakorlatilag csak a narancs és zöld érpárok vannak felcserélve. Mindkét bekötés ugyanúgy működik, csak a fontos, hogy vagy mindkét végén A vagy mindkét végén B legyen. Ha a két végén eltérő a bekötés, az a crosslink kábel, ami akkor kellett, ha két gépet közvetlenül, router vagy switch nélkül akartál összekötni.
2021. szept. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Na tehát akkó ha bekötöm az 1-2-3-4 es szàlat, akkor nem lesz netem ugye?
2021. szept. 10. 10:58
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Már megírtad, hogy a kék, zöld-fehér és barna-fehér szakadt. Tehát NINCS két ép érpárad, mert csak a narancs érpár ami ép. Ennél fogva nem fogsz tudni netet csinálni azon a kábelen.
2021. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!