Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Processzor logikai szálainak...

Processzor logikai szálainak kihasználtsága?

Figyelt kérdés

Hogyan működik alapjáraton a számítógép, ha "normál indítás"-ra van állítva? Olyankor a processzorok számát az msconfig-ban nem tudom állítani, azt írja, hogy 1-et használ, de szürke a gomb és nem tudok vátoztatni azon az 1-es értéken.

Ebben az esetben csak 1 logikai szálat használ, vagy mind a 8-at (8 logikai szálam van).

Mert ha átállítom a "szelektív indításra", akkor tudom változtani a logikai szálak számát.

Ha pl. 4-re állítom, azzal bővítem a teljesítményt (mert alapból egyet használ), vagy visszafogom (mert alapból mindet használja)?



2021. szept. 10. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Alapértelmezetten minden szálat használ. Ha lecsökkented, akkor azzal csökken a teljesítmény értelemszerűen. Amikor szürke a gomb, nem releváns ami benne van.
2021. szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

értem...

akkor egy nem hiteles információt tartalmazó yt videót néztem, ott azt hittem, alapból 1-et használ.

Állítólag a gép élettartamára befolyással van, ha több logikai szálat engedek hasznáni, ez igaz?

2021. szept. 10. 18:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem befolyásolja az élettartamot, pont azért van a sok magod, hogy használd, nem dísznek van. Ha sok magot használsz, akkor jobban melegszik, ez normális, de ha megfelelő a hűtés, nem lesz gond, max hangosabb lesz a venti. Ha a hűtés elégtelen, az csökkentheti az élettartamát, ha túlmelegszik és sok szálnál ez hamarabb megtörténik, de ez a hűtés hibája.
2021. szept. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!