Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Le lehet még valahogy tiltani...

Le lehet még valahogy tiltani végleg a Windows 10 frissítését?

Figyelt kérdés
Hiába tiltottam le a szolgáltatásoknál, a tudtom és a megkérdezésem nélkül feloldotta a tiltást, és letöltött egy csomó szrt. Még úgy is, hogy beállítottam a wifit forgalmi díjas kapcsolatnak, amin elvileg nem tölthetne le frissítéseket. Létezik végleges megoldás, vagy bele kell törődnöm, hogy pár havonta újra kell húznom az oprendszert?
2021. szept. 18. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél elérni vele? Nem ártana a biztonsági javításokat telepíteni, ha nem szeretnéd, hogy egyszer valami kártevő kihasználja azt, miután publikus a sérülékenység, és te azt szándékosan nem foltozod.
2021. szept. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Természetesen.

Ha XP-t telepítesz akkor egyetlen frissítés sem fog már jönni.. :)

2021. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Alex Fly ***** válasza:
22%
Persze. Nem csatlakoztatod az Internethez. Garantáltan egyetlen frissítést sem fog letölteni.
2021. szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Igen lehet, létezik végleges megoldás, de az nem annyi, hogy letiltjuk az update szolgáltatást, kérdező, szívesen megcsinálom neked, ha kell discord-on közbe beszélhetünk, csak teamviewer-re van szükség.
2021. szept. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1 A windows frissítése többet árt, mint használ. A több száz biztonsági résből talán kijavít egyet-egyet, közben lelassítja a gépet, rosszabb esetben tönkreteszi a rendszert úgy, hogy formázás és újratelepítés szükséges. A céges gépem, amin nem volt jogom letiltani a frissítéseket, egy év alatt lassabb lett, mint a hardveresen jóval gyengébb saját laptopom. Utóbbit nemrég cseréltem le (hardveres problémák miatt), évekig elment egyetlen telepítéssel úgy, hogy soha semmilyen kártevőt nem nyeltem be. Ez idő alatt egyetlen frissítés ment fel (az is úgy, hogy a windóz felülbírálta a beállításomat), az érezhetően lelassította a rendszert, de nem annyira, mint a már említett munkahelyi gépen a sok frissítés.

#4 Köszi, de nem tudnád leírni akár itt, akár privátban? Idegenekben nem bízom meg annyira, hogy teamvieweren átengedjem a gépem felett az irányítást.

2021. szept. 19. 09:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Elvileg ezzel a kis progival ki lehet kapcsolni:


[link]


(Viszont ez csak tipp - mert én nem próbáltam, nem 10-est használok.)

2021. szept. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom!
2021. szept. 20. 07:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó lett?
2021. nov. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem települt több, mondjuk időnként nézem is, nem kapcsolódott-e vissza.
2021. nov. 23. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!