Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Belső HDD-nál mi ez a jelölés?

Belső HDD-nál mi ez a jelölés?

Figyelt kérdés

Nézegettem a hddkat, van pl ez:

Western Digital 3.5 3TB 5400rpm 256MB SATA3


Mi az a 5400rpm?


Néztem másik hdd-t, ott meg azt írja hogy 7200rpm. Mi ez? Melyik a jobb?


Illetve még annyi, hogy mögé írják hogy 256 MB.

Egy másiknál meg azt írják 64 MB. Itt is ezek mit jelentenek? melyik a jobb?


2021. szept. 18. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
rpm: round per minute, azaz fordulatszám, a több a jobb. A másik a cache-memória, szintén a több a jobb.
2021. szept. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét típusnak megvan a maga előnye és hátránya, attól függően hogy milyen célra kell. Ez a "minél több annál jobb" nagyon felszínes megállapítás, mert van olyan felhasználási terület ahol előnyösebb az 5400 vagy felesleges a 7200.
2021. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. OK, jogos, pl. több rpm = nagyobb fogyasztás.
2021. szept. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 elistvan ***** válasza:
Nagyobb fogyasztás de gyorsabb. Az a mb adat pedig a cache a kis gyors előtöltési puffer memória ahová kerülnek az adatok előolvasáskor. Minél nagyobb az is annál jobb. Ahogy előttem is írták pl szerverbe vagy videórendszerbe )folyamatos kamerarendszer) másféle kell illetve nas-ba stb.
2021. szept. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!