Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Külső tároló? Helyi lemez F...

Külső tároló? Helyi lemez F és E ?

Figyelt kérdés

Kaptam külső memóriát, nem tudom, minek nevezik azt a kábellel csatlakoztatható, mobilteló méretű kütyürét.

A számítógép saját lemeze "C"-vel jelölve, ez a valami "Helyi lemez F" és "Helyi lemez E" néven található. Mi a "hivatalos" neve annak a memóriatárnak?


2021. szept. 27. 15:14
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Külső merevlemez / External Hard Disk Drive


Vagy ugyan az SSD -vel (ha nem merevlemez van benne, hanem SSD)

2021. szept. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nézd el nekem, hogy ebből annyi jön le, hogy anyámat szidják. Ez az external-akármi a neve, vagy ---ha pl.venni szeretnék--- SSD-ként tudná az eladó beazonosítani, mit akarok?
2021. szept. 27. 15:23
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Külső merevlemezként azonosítja be az eladó. A másik név külföldiül van.


Bocs hogy az SSD -vel bekavartalak. Azért mondtam, mert vannak külső SSD -k is, amik ugyan azt tudják, mint a külső merevlemezek, és ugyan úgy néznek ki kívülről.

Viszont sokkal gyorsabbak, nem pusztulnak meg, ha működés közbe lejted őket, de cserébe sokkal drágábbak is.

2021. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát, külsőnek külső, nem a laptopban van benne. Egy olyan fél méteres kék kábellel csatlakoztatható, aminek mindkét vége olyan, mint egy pendrive csatlakozója. Közben eszembe jutott, hogy van ezen az izén felirat is.

Hogyaszongya: gembird USB3 2.5 enclosure. ಠ_ಠ

145 és 319 GB hely van rajta.

Így be tudod lőni, hogy ez az izébigyó valami frankó minőségi cucc,

vagy azért kaptam, hogy "legyen valamennyi plusz hely, csak ne nyavalyogjak már annyit" ?

2021. szept. 27. 15:43
 5/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

"gembird USB3 2.5 enclosure"

Ez csak a "doboz" típusa.


Benne egy ugyanolyan merevlemez (HDD / winchester) van, mint a laptopokban. A normál PC-ben lévő is hasonló, csak nagyobb méretű.


Persze SSD is lehet benne, de az drágább.


Ha van hangja.. kattog halkan, meg ilyesmi, akkor HDD, egyébként SSD. :D


Ja és azért látsz 2 meghajtót és két méretet, mert valaki ketté osztotta (particionálás). Akár össze is lehetne vonni őket bármikor.

2021. szept. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ez nem volt gyárilag külső vinyó.


Valaki megvett egy külső 2,5" -os méretű külső merevlemez házat. Egy ilyet:

[link]


És bele szerelt egy 2,5" -os méretű (laptopba való) belső merevlemezt. Ami akármilyen is lehet.

De kb. így néz ki: [link]


A merevlemez ház ócó" kínai. De sokan esküsznek erre a márkára.



Ezzel szemben a külső merevlemezt gyárilag így veszed meg. Egybe építve.

2021. szept. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem hangoskodik ez, csak a ronda piros szemivel les, mikor csatlakoztatva van. Azt tudom, hogy akitől kaptam, elég jól eligazodik a számítógépes szerelés- és szakkifejezések terén, szóval nagyon is elképzelhető, hogy nem csak a bolt polcáról akasztotta le, hanem "ő rakta össze".

Csak hát állandóan rohan csóri, nem látszik ki melóból, ezt is csak bedobta a postaládába. Naná, hogy nem fogom zaklatni a tudatlanságommal, míg működnek a dolgok. Minden esetre az izé asztal szélétől elmentve, nehogy véletlenül leverjem, vagy valami. (abban sajnos jó vagyok, nincs, amit ne lennék képes leverni, elejteni, összetörni...)

Köszönöm az infót, mindenkinek további szépet, hasznosat! :)

2021. szept. 27. 16:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg emberünknek volt egy 500 GB+os merevlemeze a laptopjában.


Ezt SSD-re cserélte, majd vett egy külső USB-s házat a merevlemezhez.


Majd ezt egyben odaadta neked.

Így lett egy 500 GB-os külső merevlemezed.


Ha a két partíciót ("helyi lemez") egybe szeretnéd tudni, az is megoldható.

2021. szept. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehúzod, előtte leválasztást csinálj..., nem csak úgy sitty-sutty.
2021. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!