Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Orvosira megfelelő a Macbook...

Orvosira megfelelő a Macbook Air 2020-as változata M1 processzorral?

Figyelt kérdés
Laptop vásárlás előtt állok, de nem tudom mi lenne a legjobb. Minden eszközöm Apple, a laptopomat leszámítva, ezért szeretném ezt a gépet választani, viszont nem tudom, hogy orvosira megfelelő-e. Páran mondták azt, hogy sok program nem fut rajta, ami az orvosin kell. Igaz ez? Ha igen, nagy probléma, ha ilyen gépet választok mégis?

2021. szept. 27. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Mik azok a programok amik az orvosin kellenek?
2021. szept. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem hiszem hogy hú de nagy rendszerigényű programok kellenének orvosira. Ha mégis van valami speciális program, érdemes a kompatibilitásra is gondolni, ha a rendszerigénye is nagy, akkor meg arra is.


Alapvető felhasználásra egy 10. generációs i3-as vagy Ryzen 3-as laptop 8 GB RAM-al és egy 500 gigás SSD-vel bőven elég, ha szóba jöhet Windowsos gép. Árban körülbelül 180-230 ezer forint körül jönne ki, ha nem kell rá előre telepített Windows, 200 alatt meglesz simán. Azt meg lehet venni legálisan pár ezer forintért Hardveraprón, a telepítéshez meg kell egy pendrivera írt, bootolható Windows 10 telepítő. Ahogy nézem az Árukeresőn, ez több tízezer forinttal olcsóbb laptopokat jelent sok esetben.


Árukeresőn láthatod összesítve beállított szűrökkel a termékeket: [link]


Érdemes még figyelni a hordozhatóságra (súly) és az akkumulátor üzemidejére is.

2021. szept. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Igaz, én nem orvosira jártam, és már túl is vagyok a diplomán, de eddig egyetlen orvostanhallgató haverom sem említette, hogy ott olyan fene nagy digitalizáció lenne, ami miatt neked bárminemű szoftvert kéne a gépeden futtatnod.
2021. szept. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Elképzelhető, mert a magyar oktatásban még mindig kizárólag a PC-t ismerik, az fel sem merül, hogy valaki Mac vagy Linux segítségével szeretne tanulni. De azért jó lenne biztosat tudni, hogy milyen szoftverről van szó, ami csak PC-n fut el.
2021. szept. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden tanácsot! Olyan programokra gondoltam amin anatómiai dolgokat lehet nézegetni (legalábbis azt mondták, hogy ezzel lehet probléma), bár én is úgy tudom, hogy főként papíralapon/élőben tanulnak ott, de gondoltam megkérdezek másokat is.
2021. szept. 28. 10:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Itthon csak tisztán humán szakra szabad M1-es gépet venni JELENLEG. Humán szakokon nincs olyan szoftver, ami nem létezne mac-re is. De amint valami reál is előkerül, már nem éri meg, mert ősrégi programok tuti csak windowsra vannak.

Nincs még windows M1-re, így ha olyan szoftvert kell futtatni, ami csak arra van, akkor mehet a kukába az új macbook.

Igen, vannak hack megoldások, amivel rá lehet erőszakolni az M1-es macbookra a windows for ARM-ot, csak az a baj, hogy ez a megoldás nem hitelesített az Apple oldaláról, nincs még bootcamp. Azaz bármikor elszállhat a ráerőszakolt windows.


Még inkább ne vegyél M1-es gépet. Ha mindenképpen Apple kell, akkor az Intelesek közül válassz.

2021. szept. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Hat eddig powerpointon, wordon es excelen kivul nem lattam mast, csak spss-t, de az ugye csak intezeti gepeken volt... anatomiahoz meg ott az atlasz
2021. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!