Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Macbook Air 2020 i3-as (10.gen...

Macbook Air 2020 i3-as (10.generációs) processzorral milyen programozási feladatokra lehet elég?

Figyelt kérdés

Valójában az a fő kérdés, hogy egy 3 éves proginfó alapszak elvégzéséhez elég lesz-e ez a processzor az egyetemre vagy az egyetem melletti programozási feladatokhoz.(nyilván nem data analysis lesz az elején meg mesterséges intelligencia fejlesztés, hanem programozási nyelvek elsajátítàsa alap szinten) Mivel most jött ki ez a gép/processzor, nyilvánvalóan nincs még sok tapasztalat vele kapcsolatosan. Én úgy láttam, hogy akár jobb is lehet, mint a 8. generációs i5-ös processzor amely ja jól tudom a 2018-as Macbook Air-be van, de ez nem tudom, hogy programozás szempontjából mit jelent.

Van-e esetleg valakinek tapasztalata vagy van-e valakinek ilyen gépe?

Előre is köszönöm a segítséget!



2020. máj. 24. 19:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Bőven elég lesz :) Ismerősöm egy ősrégi 4. generációs procival csinálta végig a proginfós képzést minden probléma nélkül. i5 persze jobb lenne, illetve ha windows/linux lenne rajta az lenne a király.
2020. máj. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Windows/linux miért lenne jobb? :D
2020. máj. 24. 22:17
 3/23 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom mostanában hogy van, de nálunk 2007 környékén elég sok Windowsos programot kellett használni. Most itt nem pont a C++ vagy Java programozásra gondolok, hanem más nem programozós tárgyakban használt programokra. Ami talán valami belső fejlesztés volt anno. De tényleg nem tudom mi változott 13 év alatt:)
2020. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Az iskolában 90%-ban Windows-on fogtok tanulni. Macbookon elég szenvedős lesz lépést tartani a többiekkel. Nem megoldhatatlan, de biztosan szükséged lesz Windowsra.
2020. máj. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%
Abba már bele se kezdenék, hogy ennyi pénzből mennyivel jobb windowsos gépeket lehet venni. Most nem feltétlenül a gaming kategóriára gondolok, hanem 300 ezerért sokkal jobb üzleti/irodai laptopot vehetsz
2020. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Viccelsz?

A kérdésben jelzett gépnek a negyede is bőven elég a célzott feladatra.

2020. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Ha humános szakra mész, ahol a számítógép-szükséglet kimerül abban, hogy beadandó esszéket írsz, akkor jó a Mac, hiszen szövegszerkesztésnél teljesen mindegy mi az OS. Viszont mivel Te programozni fogsz, ezért érdemesebb a Windows. A tanárok elnyomó többsége Windowst használ, és hogy teljesen bebiztosítsd magad, hogy a fejlesztői környezet 100%-ban úgy nézzen ki és viselkedjen mint a tanárnál, plusz hogy biztosan működjön minden, ezért érdemes Windowst használni.

Persze tudom, fel lehet rakni MacBook-ra is Windowst, de macerás.

Inkább azt mondanám, hogy ennyi pénzért vegyél egy üzleti gépet (ThinkPad, Dell, stb.) amit simán tudsz upgradelni. Pl: több RAM, nagyobb SSD, stb. stb. Nem is beszélve arról, hogy olcsóbban megúszod, és erősebb gép is lesz. Egy 8. generációs i5 8250u, 16giga RAM-mal, 1TB-os SSD-vel bőven elég mindenre. Oké, deep learningelni nem fogsz vele, de arra úgy is szervert bérelsz.

2020. máj. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%
Ráadásul egy 200k+os windows gépben nagy eséllyel van dedikált videókártya is, ami már az alap játékokra elég
2020. máj. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

De milyen programok kellenek amit Macen ne lehetne megcsinálni? Mármint nem mindegy hogy most milyen programmal futtatom le a kódot vagy milyen fejlesztői környezetet használok?

Köszi amúgy az eddigi segítségeket is! Valóban, igazatok lehet, csak légyszi írjátok meg konkrétabban hogy miért. (amúgy nekem játékra egyáltalán nem kell, szóval csak amiatt nem vennék windowsos gépet)

Egyébként gondolkodom még a 2017-es Macbookon Airen is, ami 280.000 Ft körül van, a 400.000 valóban sok egy gépért, csak szeretnék valamikor mindenképpen MacOS-en dolgozni és így meg tudnám szokni már egyetem alatt is ezt a rendszert, de hogyha tényleg nagyon macerás a dolog akkor persze nincs nagy bajom a Windowsal sem, nem erről van szó.. :D

2020. máj. 25. 16:21
 10/23 A kérdező kommentje:
Csak úgy képzeltem el, hogy tök mindegy milyen programmal futtatod le, maga a gondolkodás a lényeg, meg pl. Visual Studiot is lehet telepíteni Macre ugyanúgy. De akkor ezek szerint nem mindent (??)
2020. máj. 25. 16:24
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!