Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kikapcsolt számítógépemet...

Kikapcsolt számítógépemet anyám leöntötte (cukrot nem tartalmazó) teával (tápba folyt belőle sajnos nem is kevés), mennyi ideig kell ilyenkor száradni hagyni az alkatrészeket és milyen egyéb lépéseket kell tennem?

Figyelt kérdés
júliusba vettem a gépet nem kevés pénzért, garancia a hülyeséget sajnos nem fedezi...

2021. szept. 29. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a víz vezeti az áramot. Ki kellene húzni konnektorból. Vagyis már rég ki kellett volna, nem elég a kikapcsolt állapot. Át kellett volna törölgetni szárazra amit lehet. Ha csak a tápot érinti én azt ki is venném, mert ha olyan lenne az alaplap, akkor az lehet kuka. A tápnál meg sokat nem igazán számít, ha kiszárad, ott nem zár rövidre semmit. De a folyadék az elektronikának árthat.
2021. szept. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van olyan szívód, ami kiszívja, akkor szívd ki, ez után is hagynám 1-2 napot száradni. Amúgy nem árt egy ilyen szívót beszerezni, máskor is hasznos, ilyenkor végképp.
2021. szept. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Hajszárító!
2021. szept. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Persze #3, hogy esetleg ott is vizes legyen ahol eddig nem volt. Leheto leghulyebb otlet a hajszarito.


Tavaly felesegem laptopja kivanta meg az asvanyvizet...

Siman szetszedve egy nap alatt kiszaradt, azota is mukodik.

2021. szept. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Nem kompresszor , erősségű nyomású hajszárító kell !!!
2021. szept. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem elviszem majd szervízbe, ott "szakszerűen" ki tudják takarítani. (mondjuk csodát nem várok)
2021. szept. 30. 14:22
 7/7 A kérdező kommentje:
Update: 23 napnyi száradás után (21 fokban kb 30% páratartalom mellett) össze raktam és egyenlőre működik. Még egyszer köszönöm a tippeket, mindenkinek ment a zöld kéz.
2021. okt. 23. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!