Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10 tartományba léptetése?

Windows 10 tartományba léptetése?

Figyelt kérdés

Üdv!

nslookup-al ellenőriztem a névfeloldást az ubuntu szerveremen és működik, de mégse tudom a kliens gépet a tartományba beléptetni. Ha a szerver ip címét megadom a fájlkezelőben: \\192.X.X.X, akkor a megosztásokat elérem és a jogosultságok működnek, amiket beállítottam.



ezt a hibát kapom:



Hiba történt, amikor a program megpróbálta lekérdezni a

tartománynévrendszerből a(z) "VALAMI.local" tartomány egy Active

Directory-tartományvezérlőjének kereséséhez szükséges SRV

erőforrásrekordot. A hiba adatai:


A hiba: "DNS: a név nem létezik."

(hibakód: 0x0000232B RCODE_NAME_ERROR)


A lekérdezés a(z) _ldap._tcp.dc._msdcs.VALAMI.local SRV rekordjának

lekérésére irányult.


A hiba gyakori okai:


- A tartomány Active Directory-tartományvezérlőjének kereséséhez

szükséges tartománynév-rendszerbeli SRV rekordok nincsenek

regisztrálva a tartománynévrendszerben. Ezeket a rekordokat

automatikusan regisztrálja egy DNS-kiszolgáló, amikor egy Active

Directory-tartományvezérlő csatlakozik a tartományhoz. A rekordokat az

Active Directory-tartományvezérlő adott időközönként frissíti. A

számítógép az alábbi IP-című DNS-kiszolgálók használatára van

beállítva:


192.X.X.X


- Az alábbi zónák közül legalább az egyikben nincs beállítva a

gyermekzónára vonatkozó delegálás:

VALAMI.local

(a gyökérzóna)



2021. okt. 6. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Vedd fel a géped IP címét és nevét a HOSTS fájlba, valamint a szerver teljes nevét is, a rá mutató IP címmel.
2021. okt. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindegy töröltem mindent és elejétől kezdem, ha ugyanez a probléma fenn áll majd, akkor megpróbálom amit írtál, csak az a baj, hogy ma is órák hosszat néztem videókat és olvasgattam dokumentációkat és még így is hülye vagyok hozzá. Sajnos ez a szakirány nem érdekel, viszont a diplomához pedig teljesítenem kell ezt a tárgyat :/.
2021. okt. 6. 21:18
 3/6 A kérdező kommentje:

Megcsináltam újra, most észleli a tartományt és mikor beírom hogy administrator meg a hozzá tartozó jelszót, akkor azt írja ki, hogy


A tartományhoz ("VALAMI") való csatlakozás közben a következő hiba történt:

A megadott tartomány vagy nem létezik vagy nem lehet csatlakozni hozzá.

2021. okt. 7. 19:28
 4/6 A kérdező kommentje:
az administartor jelszavának egyedinek kell lennie? az a baj, hogy ez csak beadandóhoz kell, és most olvasok egy ilyet: "Make sure this password is strong and unique. " szóval ebből fekadhat probléma, ha más felhasználónak is ugyanazt a jelszót adtam?
2021. okt. 7. 19:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebből nem kéne bajnak lennie, hacsak nem reklamál emiatt külön, bár nem kéne neki.
2021. okt. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

most újratettem az egészet és megadtam valami nagyon egyedi jelszót és működik!!!

nem tudom, hogy az előbb balfasz voltam-e és elírtam valamit, de most végre működik, úristen..

ez most hülye kérdés lesz, de:

Ha most létrehozok felhasználókat és csoportokat a szerverven, és az smb.conf-ban beállítom a megosztások részleteit, akkor ezek a felhasználók elérhetőek lesznek? szóval szinkronban van a kettő? vagy oda is felkell őket venni és összekötni valahogy? vagy alapból a felhasználókat és csoportokat a windowson hozzam már létre inkább?

2021. okt. 7. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!