Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kezdőnek milyen 3d nyomtatót...

Trashboy kérdése:

Kezdőnek milyen 3d nyomtatót érdemes vennie?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hosszú lesz a mondandóm de full kezdőként sok kérdésem van.Egy ideje már nézegetem a 3d nyomtatókat mert úgy vagyok vele, hogy szívesen alkotnék valamit, de mivel nincs nagy kézügyességem ezért a gépek felé fordulnék. Viszont a 3d nyomtatóknál is van ügye két fajta, az fdm(műanyag szálas) ezekből van olcsóbb is de határ a csillagos és és van a resin(műgyantás) ami alapvetően drágább maga a gép is meg a műgyanta is, bizonyos időközönként cserélni kell egy "fóliát"(most nem jut eszembe a neve) viszont gyorsabb mint az fdm és sokkal részletgazdagabb is a vele nyomtatott termék is.


Elsőre amíg ismerkednék vele addig minden félét nyomtatnék, viszont alapvetően figurákat(közepes méret) és szobrokat(videójáték,anime,film stb.) szeretnék nyomtatni. A következő nyomtatókat néztem ki:


FDM:

1.)

[link] 145ezer forint kb.


2.) [link] 190ezer forint


3.) [link] 178ezer forint


4.) [link]

188ezer forint, most van rá 50$kupon ezért 173ezer lenne (én egyébként ezt néztem ki a műanyag szálasok közül)


RESIN(Műgyanta):

Itt igazándiból ezt néztem ki mert amit még dícsérnek az anycubic photon mono x az már 220ezertől kezdődik csak a gép és akkor még nincs hozzá mosó sem.


1.) [link]


Ez a műgyantás 620 dollár lenne mosóval-195ezer forint


Ahogy olvasgattam a műgyantásat apró dolgokhoz érdemes használni, viszont ahány videót nézek ott a szobrokat és figurákat amik nem csak kicsik szinte mindet műgyantával nyomtatják. Szerintetek mi lenne az ideális gép egy kezdőnek ami nem is annyira gagyi de nem annyira drága. Sok oldalon ezt a gépet magasztalják, de 807(294ezer forint) euró egy kicsit sok szerintem, pláne ha aztán végül nem is jön be annyira a dolog. Vagy mégis csak érdemes lenne ezt? [link]


A másik kérdésem pedig az lenne hogy saját dolgok tervezéséhez milyen cad programot érdemes használni? Blender,Freecad vagy mit?



2021. okt. 26. 01:38
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Lenne felétek még kérdésem. A gyantás nyomtatót hány Celsius-fok ban lehet még használni? Itt a minimum hőmérsékletre vagyok kíváncsi. Nézegettem a neten de nagyon eltérő válaszok vannak. A nyomtatásba lehet bele sem kezdek mert ahol lett volna a gép az a házban egy vizesblokk lett volna de az családi megszavazás miatt ruhatároló "szoba" lett, viszont az udvaron lévő külső épületek nincsenek leszigetelve ezért elég hideg van bennük(pláne most a tél közeledtével).
2021. nov. 5. 21:09
 12/12 Wadmalac ***** válasza:

Saját tapasztalatom szerint a 25 fok és fölötte az ideális, főleg ha rugalmas, gumiszerű gyantával dolgozol. Ha 18 foknál hidegebb van, rosszabbul köt, a supportok hajlamosabbak leszakadni és a fólián ragadhat a réteg.

Normál és ABS jellegű gyanta alap preset support méretekkel megy alatta is, csak jól után kell kezelni az UV lámpával.


Nálam átlagban 20-21 fokban dolgozik a nyomi, általában nincs gond, jól kell tervezni a tárgy állásszögét és a supportokat.

2021. nov. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!