Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Arduino UNO-hoz kapcsoltam...

Ihaszla kérdése:

Arduino UNO-hoz kapcsoltam egy LCD0802 kijelzőt.Miért csak egy kivilágított üres képernyőt látok?

Figyelt kérdés

2021. okt. 26. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem csak össze kell kötni, hanem az Arduinora írnod kell egy programot is, ami kezeli azt:

[link]

2021. okt. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
100%

Nos igen. Mire számítottál, mit fogsz látni?

Hogy az Arduino majd "felismeri" a kijelzőt és üzen valamit?

Nem fog. Az Arduino egy üres könyv, üres lapokkal. Neked kell megírni bele a regényt!

2021. okt. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyi eszem nekem is van, hogy rányomtam a "Hello, World" szövegű prg-ot. A válaszok teljesen haszontalanok voltak, de azért kösz.
2021. okt. 31. 09:30
 4/5 Szirty ***** válasza:
100%

Értem. Ttehát a válaszok nem voltak hasznosak a számodra.


Akkor nézzük magát a kérdést:

Hogy miért látsz üres kijelzőt amikor rákapcsoltad?

Mert kell hozzá programot is írni (letölteni lib-et stb), ami kezeli a kijelzőt és kiír oda valamit.


Ha nem ezt akartad kérdezni akkor írd le pontosan azt amit kérdezni akartál!

Most már öt nap múlva felháborodva közölted hogy írtál programot is.

Azonban erre meg csak azt lehet válaszolni hogy valamit elronthattál. Mivel hogy miért nem jelenik meg az áhított felirat az sok mindentől függ. Pl. hogyan kötötted be a kijelzőt és milyen programot írtál hozzá.


Ha ezt is elárulod azzal esélyt adhatsz a számodra is hasznos válaszoknak...

2021. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát újra elővettem a kütyüt, és hosszú kutatómunkával kiderült: a NET-ről leszedett leírás hiányos volt. Mindent megnéztem, amit találtam, így jöttem rá.
2022. jan. 7. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!