Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mechatronikai mérnöknek tanulok és szeretnék otthon is bütykölni illetve elektronikával foglalkozni ( kezdetben hobbi szinten) Szóval alapvető áramköröket és kisebb projekteket csinálni. Megérné beruházni egy Arduinora vagy Raspberryre,vagy tudtok más hasonló fejlesztő platformot esetleg kezdőknek? Mivel lenne célszerű kezdeni? Van esetleg valami kifejezetten hasonló témájú kezdőknek szóló oldal?

2018. jan. 22. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Arduino tökéletes. Igaz, már lehet venni olyan eszközt ami jobban megéri az árát, viszont kicsit bonyolultabb is. Kezdetnek teljesen jó lenne egy Arduino. Raspberry-t meg szerintem inkább akkor, mikor már nagyobb teljesítményre van szükség. (Amúgy helyette inkább én az Orange Pi-t ajánlanám. Több modell is van és jóval kedvezőbb áron.) Programozni tanultok?

Itt van pár alap cucc: [link]

Sokszor hibásak a tervek, szóval át érdemes nézni mindent megépítés előtt, de válogatni hogy mégis mit lenne jó építeni arra megfelelő.

2018. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

egyszerű dolgokra én már használtam ATmega328:

[link]


de ez sem tűnik rossz alternatívának csak nem minden library-t támogat még


https://www.youtube.com/watch?v=EaZuKRSvwdo&t=0s


lehet nagyobb kit-et is kapni amiben elég sok szenzor van érdemes kínából rendelni.

2018. jan. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha inkább elektronika érdekel akkor Arduino, ha pedig inkább egy számítógép kell, amin van ki-be menet, akkor raspberry.

Én pl ESP8266-okat használok, azok wifisek.

2018. jan. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! 1.válaszolónak:Programozni C# ban tanultam félévig..nagyon alapszinten tudok.

Egy arduinora beruházok akkor valószínűleg. Honnan lenne célszerű rendelni?

Ezt nézegettem: [link]

2018. jan. 23. 10:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ebay, aliexpress. A klónok tökéletesen működnek (ugyanaz az atmel 328p van rajtuk, csak a soros chip szokott ch340g lenni 32u4 helyett), és jóval olcsóbbak, és néha előnyösebbek (pl tudsz rá forasztani pin headert). Amire érdemes figyelni hogy elsőnek olyat vegyél amiben van bootloader égetve, mert különben programozó eszköz kell hozzá. Ha már 1-en van bootloader, akkor onnantól azzal az unoval már tudsz másikba bootloadert rakni, tehát nem lesz lényeges.

Amúgy ebayen van n+1 kezdőszett, válassz egy neked tetszőt, de én 30at biztos nem adnék érte :D


Ha esetleg becsúszna egy olyan amelyik nem bootloaderes akkor miskolc környékén tudok segíteni, vagy ha pesti vagy akkor van facebookon pár arduinos csoport valaki biztos felprogramozza neked, nem tart sokból. Ha egyszer rajta van a bootloader akkor onnantól már tudod usb-vel programozni.


Esetleg még megnézheted az STM32F103C8T6-okat is, ilyen 5-600 forint környékén van egy, 3.3Vosak, és gyorsak, modernek :D

2018. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ezt érdemes lenne megrendelni szerintetek?

[link]

2018. jún. 20. 18:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Én kezdőkészlet nélkül csinálgatom, ezekben túl sok olyan dolog van amire nincs szükségem. Pl a kijelzők sima HD44780 modulok, amikhez vagy 8 láb kell legalább, és annyival nem drágább ha olyat veszel amin I2C átalakító van, akkor csak 2 láb kell, és busz szerűen sorba köthető több eszköz is ugyanarra a 2 vezetékre. De ugyanez a led kijelzőkkel, ott is külön chipeket szoktak rá használni.


Vagy pl ha a relét bekötöd józan paraszti ész alapján akkor már veheted is a következő mikrokontrollert, amiket meg modulként megveszek, általában elég jól meg vannak csinálva (back EMF, isolation, stb). Miután láttam modulként, így könnyű, de alapból nem biztos hogy mindenkinek leesik, hogy nem elég egy sima tranzisztor, vagy közvetlenül rákötni, hanem flyback diódát kell alkalmazni a relé mágneses tere miatt, valamit érdemes lehet galvanikusan leválasztani (nem köti őket össze fém), pl optikai izolátorral.


Aztán egyesével megvásárolgatva lehet még olcsóbban is jössz ki, ha meg nem akarsz mindent használni belőle akkor főleg.

2018. jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Inkább szeretnék egy komplett(ebb) csomagot venni (LED,néhány érzékelő,kijelző stb )

Ezeket néztem még: [link]


[link]


[link]

2018. jún. 21. 09:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor válassz egyet amelyik tetszik :)
2018. jún. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: választok,csak nem vagyok jártas annyira még ebben a témában,így nem szeretnék mellé nyúlni és nem megfelelőt venni.
2018. jún. 23. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!