Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Telekom TV használata több...

Telekom TV használata több tévével?

Figyelt kérdés

Jelenleg 3 boxunk van, 3 TV-vel.

Most szeretnénk mégegy tv-t, viszont nem tudom, hogy ehhez tényleg új előfizetés kell a 4. box miatt?

Amikor be lett közbe, mintha azt említette volna a szerelő, hogy van olyan lehetőség, hogy Smart tv, net és akkor valahogy úgy nézni az adást.

Van erre más megoldás?

Nem lenne vicces még egy darab tv miatt kötni egy új szerződést kitudja hány ezerért... nyilván ha nincs más megoldás, megértem, de hátha.


2021. nov. 7. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Anyósomnál egy boxon ment két tévé. Persze így mindkettőn ugyan az a csatorna volt, de egyedül él, nem volt igénye a két tévén egyidőben más csatornát nézni. Ha neked sincs, akkor ez megoldás lehet, kiválasztasz két tévét amit egy boxról hajtasz meg, így azon a kettőn mindig ugyan az fog menni. Esetleg ezt kiegészítheted egy antennával, amivel 12 ingyenes, szabadon fogható csatornát be lehet hozni, így annyi kompromisszum lesz a dologban, hogy ha nem azt akarja nézni a negyedik tévé nézője amit a harmadik (vagy fordítva), 12 másik csatornából választhat.
2021. nov. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem arra gondolt a szerelő, hogy az android alapú tv-ken lehet megy a tvgo nevű androidos alkalmazás. Erről nincs tapasztalatom sajnos de érdemes utánanézni.


(Amúgy egy újabb ok, amiért GYŰLÖLÖM az iptv-t és a vele járó összes problémát. De 2021-ben még mindig ezt kell erőltetni a hülye dobozaikkal együtt.

Miért nem lehet egy sima netflix/hbo go szintű alkalmazás az összes smart tv-hez és elegendő lenne bedugni a tvbe a lan kábelt és nézhetnéd is a műsort. De neeeem. Settopboxokkal kell bohóckodni még mindig és az ultraokos tvt egy mezei monitornak használni. De legalább megvan az összes szolgáltatás (pl netflix) a settopboxon is ami hiányzott mint egy falat kenyér, hiszen igy az tv, xbox és media center mellett még egy eszkozon keresztul nezhetem vegre. Remek feature.

2021. nov. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos az utcánkba csak a telekom van behúzva, így nem túl sok a választási lehetőség.. nem elég, hogy (szerintem) a legdrágább szolgáltató, még csak nem is nézhetem úgy és annyi tv-n, amennyit szeretném :(

2021. nov. 8. 07:44
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért kell még mindig STB-vel "szenvedni", mert a Telekom ezért vállal garanciát. Mindenféle noname okostv-re nem fog garanciát vállalni, hogy működni fog, ráadásul nagy számban vannak olyan ügyfelek, akiknek "lapos" a tv, de nem smart. Nekik hogy lesz? Milliós ügyfélszámról beszélünk. Plusz még mindig vannak katódsugárcsöves tv-k is, rengeteg, ott mondjuk konkrétan az android alapú Telekom TV alapból ki van zárva, mert a boxon nincs scart csatlakozó, ezeknél az ügyfeleknél a korábbi iptv mehet csak.


Ha negyedik STB-t akarsz, ahhoz új tv és internet előfizetés szükséges. Új tv előfizetés, mert azzal kapod az STB-t, internet pedig azért, mert a régi iptv-vel ellentétben az android alapú Telekom TV-nek nem elegendő, hogy a HGW/ONT csatlakozik a központra (van szinkron), hanem valós csatlakozást kell végeznie, szóval kell az internet. Nincs kerülő megoldás. Nincs TV GO letölthető alkalmazás TV-re.


Ja, és új Telekom fiók is szükséges a negyedik (ötödik, hatodik) STB-nek, mert kvázi a telekom fiókba léptetik be. Nem szerencsés, ha ugyanabba a fiókba lép be, amiben az első három van beléptetve, összebuzulja a dolgokat és csak hibát generál.

2021. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Azért kell még mindig STB-vel "szenvedni", mert a Telekom ezért vállal garanciát."


Értem. Akkor miért nem ad DVBC-t? Bármelyik "lapos" tv-ben van hozzá tuner. Ahol a régi videoton tv-n akarják nézni, ott adjanak boxot. De ne akarjuk már jónak beállítani azt a technológiát amiben semmi pozitívum nincs, csak annó a telekom erre húzta fel az egész rendszerét és ezért nem is lehetne másra váltani. Rengeteg korlátja és hibája van neki, tehát NEM JÓ, csak nincs más. A többi marketing bullshit.


Tehát nem tudom felfogni, hogy nekem (mint ügyfélnek) ez miért jobb, mint a vodafone dvb-c adása, vagy a digi ftth-ról leválasztott szintén dvb-c adása, ami ráadásul kártya nélkül több eszközön is nézhető.

2021. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez csupán azért van, mert így nem lehet bármilyen eszközzel befogni az adást, ami esetleg képes azt rögzíteni, így a műsorrögzítésért tudnak felárat kérni, meg nem kell a csatornák nyavajgását hallgatni. A Digi meg a költségcsökkentésre törekedett, hogy minél olcsóbban tudja adni, ezért ad szabvány DVB-C-t kódolatlanul, így a multiplex egységeken kívül nincs szüksége másra, meg az ügyfélnek se kell boxot adni, a 2009-es első generációs LCD tévém gond nélkül behozza a Digi adását, ha pedig katódsugárcsöves tévéd van és nem elég a pár analóg csatorna (mert ott még az is van), bemész a Media Marktba és leveszed a polcról bármelyik szimpatikus DVB-C képes boxot. Én is ezt tettem, ami műsorrögzítést is tud külső HDD-re, ráadásul kódolatlanul, így át tudom másolni a gépre hosszútávú tárolás céljából. Ezért hisztiznek a csatornák, de nincs mit tenni, full legális amit csinálok, 25 éve rögzített tévéműsorom is van videókazettán, azt is teljesen legálisan vettem fel anno és nézem meg most, hisz pont arra találták ki, hogy a tévéműsort később, neked megfelelő időben megnézhesd (az, hogy ez a később 25 év, már nem releváns).
2021. nov. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6 Ha valaki rögzíteni akarja a műsort akkor ígyis-úgyis tudja. Nem tudom miért nyavajognak a csatornák, hiszen régen is volt erre lehetőség, ahogy említetted, ott volt a VHS. Most mi a különbség? Az hogy a tv eleve tud rögzíteni? Ez nem kifogás, mert 99%-ban ráadásul csak úgy rögzít, hogy más készüléken nem játszható le. (Sima kódolatlan DVB-C-vel nem próbáltam, de vodefone-os CI+ kártya esetén tuti így van.) Tehát még szigorúbb így is mint régen. Tudom, a saját box-al ez is megoldható.


Amúgy ha tudom rögzíteni azzal mi a probléma? Miért fáj nekik? Tényleg van még olyan ember, aki tv-ből vesz fel filmet/sorozatot? Minek? (A torrenten a sorozatok szinkronos verziói is úgy készülnek, hogy külföldi forrásra rakják rá a magyar tv-s szinkront. - ha nem adták ki itthon - A hang rögzítését pedig nem tudják védeni semmivel sem. :))

Szóval nem is értem igazából mit is védenek pontosan... főleg, hogy a saját készítésű sorozatok pedig elérhetőek a saját platformjukon, online, ahonnan szintén letölhető némi trükkel.


Ha ez nem lenne elég akkor a HDCP is kijátszható, csak több bohóckodást igényel. Tehát a tartalmat ígyse úgyse fogják megvédeni, így torrenten elérhető lesz mindig minden. Így aki ezeknek a kijátszásához nem ért, az onnan fogja letölteni. Bár továbbra is azt gondolom, hogy ez nem okozna nekik bevételkiesést.... ha valaki valamit meg akar szerezni, akkor megtudja. Ez szimplán kényelem, hogyha este nézek egy vetélkedőt és kezdek elálmosodni, akkor benyomom a TV-n a felvétel gombot, hogy reggel visszanézzem. Szerintem a többség erre használja.


Tehát plusz pont a DIGI-nek amiért lesz@rja a csatornák indokolatlan nyavajgását és ilyen szempontból egy fogyasztóbarátabb megoldást ad.

2021. nov. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért nyavajognak, mert felveszed az adást és áttekered a reklámokat, ez az elsődleges bajuk. A leghangosabb az RTL, az a UPC-nek csak úgy engedte a műsorvisszanézőt, ha megoldják, hogy a reklámokat ne lehessen áttekerni. Nem tudom, hogy tényleg megoldották-e, nekünk Digink van, ott nincs semmi ilyesmi, ha valamit később akarok megnézni, azt fel kell vennem. Régen a VHS korszakban nem volt ilyen probléma, akkor simán lement egy komplett film reklámszünet és csatornalogó nélkül, van ilyen felvételem, egyedül a kazettán lévő teletext jelből tudni, hogy az az M2-ről lett felvéve 1994-ben (a pontos dátum és időpont is megvan), de ha nem kapcsolod be a teletextet olyan, mintha egy műsoros kazetta lenne, meg nem mondod, hogy az a tévében ment. Nem is volt ebből gond, megszokott és elfogadott volt, hogy felveszed a tévéadást. De ma már a pénz mindent felülír. Egyrészt a Telekomnál is, ami mindent megtesz, hogy te magad ne tudd megoldani és havidíjat számíthasson fel érte, másrészt a csatornák is a bevételük féltik, arra viszont nem gondolnak, hogy az élő adást el lehet és sokan el is kapcsolják a reklámok alatt.
2021. nov. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Oké, de azért veszem fel, mert élőben nem tudnám megnézni. Ergó, a reklámot ígyse látnám. Tehát nem a legélesebb kések a fiókban ha ez az indok. :D


Az RTL rinyálása pedig valóban vicces, mert DVB-T adás esetén könnyedén rögzítheted egy 9000Ft-os dobozzal pendrivera. Ingyen. (mindigtv)


Szóval értem amit mondasz, de annyira abszurd, hogyha ez igaz, akkor csoda hogy ennyi ésszel még életben maradtak ezek a csatornák.

2021. nov. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

DVBC-n nincs Moziklub, Videotéka, Archív TV, HBO on Demand, Horoszkóp, WebRádió (tudom, DVBC-n bejön néhány rádió de az közszolgálati), időjárás, Lottó, Pénzügyi árfolyam, csak hogy párat említsek a "régi IPTV"-nél. Rendben, nem mindet használja az ember, de az archív tv, moziklub, videotéka, HBO on demand toronymagasan népszerű, utóbbi a nem okos TV-nél kvázi HBO GO-nak is felfogható.


Az android Telekom TV-nél kb ugyanezek elérhetőek HBO on demand nélkül, de ott telepíthető rá az HBO Go. Plusz felhőalapú rögzítés.


Arról nem a T tehet, hogy a Retek Klub úgy rendelkezett, hogy nem engedi a műsortekerést...


Ja amúgy meg: DVBC... koax... optikás területen mi újság? Húzzák ki a koaxot, hogy te be tudd hangolni a TV-t kedvedre, mert derogál 2 távirányítót használni? Programozd be a TV-det ha olyan okos tv-d van, vagy mondjuk a telekom távirányító is programozható hogy irányítsa a tv-t. Mondjuk akkor csak ki illetve bekapcsolni lehet, többi funkcióját nem tudod az STB-vel irányítani.


És nem mellékesen, a DVBC frekvenciái a szélessávú internet javára egyre szűkültek, így ad a Telekom 1 Gb-es netet koax-on (ed 3.0, ed 3.1), így ha behangolod koax-on a TV-t, kb. 30-35 csatorna jön be, amik a megadott frekvenciatartományban vannak.


A Telekomnál a DVBC-t elengedték, szinte alig vannak már, akik csak ilyen TV-t nézek, az jellemzőbb, hogy az egy szobában így megy, mert a szerelő kapott zsebre 2000 Ft-ot és elágaztatta oda a kábelt.


Mielőtt idebüffented a DVBC-t, gondolkodni is kéne, hogy pl. optikás területen nincs koax... vagy rezes területen. A koax egy ótvar technológia, RF hibák ezreivel, valamivel jobb mint a réz, mert nagyobb sávszélességet tud adni, viszont nem a stabilitásáról híres, szinte csak a baj van vele.

2021. nov. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!