Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Telekom TV használata több...

Telekom TV használata több tévével?

Figyelt kérdés

Jelenleg 3 boxunk van, 3 TV-vel.

Most szeretnénk mégegy tv-t, viszont nem tudom, hogy ehhez tényleg új előfizetés kell a 4. box miatt?

Amikor be lett közbe, mintha azt említette volna a szerelő, hogy van olyan lehetőség, hogy Smart tv, net és akkor valahogy úgy nézni az adást.

Van erre más megoldás?

Nem lenne vicces még egy darab tv miatt kötni egy új szerződést kitudja hány ezerért... nyilván ha nincs más megoldás, megértem, de hátha.


2021. nov. 7. 22:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#10

Na akkor vegyük sorra:

"DVBC-n nincs Moziklub, Videotéka, Archív TV, HBO on Demand..."

Valóban, bár a királyi televízió csatornái közül mindegyiknél feldobja nekem a "Médiaklikk" opciót (DVBC-s CI+s kártyával), tehát ha a piros gombot megnyomom (a régi teletextről ismert, most felvételi funkciót lát el) akkor megnézhetem az M1 időjárásjelentését. Szóval technikailag van itt is kiaknázatlan lehetőség.

Horoszkóp pedig annyira népszerű a tv-n mint annó a teletext volt. Kutya nem használta soha... (vagyis de, az internet előtt) de most őszintén... van olyan ember aki webrádiót hallgat a tv-n? Akinek igénye van rá, kérjen dobozt. De ne az 1%-ra fejlesszünk.


"android Telekom TV-nél kb ugyanezek elérhetőek"

Sony TV esetén is gyárilag. Mert az androidot futtat. LG-n nekem WebOS van, de van netflix és hbo go is és youtube is meg képernyőmegosztás is. Előtte a nem okos tv-met pedig "okossá" tettem egy raspberry pi-vel tizen párezer forintból és a saját filmgyűjteményemet is feltallózta.


"Ja amúgy meg: DVBC... koax... optikás területen mi újság?"

ONT-t ismered? Digi pont így oldja meg. Bejön az FTTH és kettéválasztja: lesz belőle egy helyi kódolatlan DVBC és egy gigabites internet. A koaxra erősítés nélkül azt hiszem 4 készüléket tudsz rákötni, de technikailag több is lehetséges csak ne passive splittert használj.


"És nem mellékesen, a DVBC frekvenciái a szélessávú internet javára egyre szűkültek"

Való igaz. Bár elvileg nekem is felajánlotta a gigabitet a vodafone a DVB-C mellé, pedig koax van.

Optikánál nincs gond, elfér az üvegszálon mindkettő. :)


"Mielőtt idebüffented a DVBC-t, gondolkodni is kéne, hogy pl. optikás területen nincs koax..."

Ezt kitárgyaltam. Lásd előző pont. Nem akarásnak nyögés a vége... technikailag megoldható (és ezt nem csak hálózati mérnökként mondom) hanem van rá működő példa egy másik szolgáltató esetében.



Szóval tisztázzuk: Nem a D3+DVB-C technológia és a koax kábel mellett kampányolok. Hanem az IPTV ELLEN. Optikán is megoldható, és házon belül szuperül működik több készülékkel. A barátom családiházában én kábeleztem az egészet (nem a digi-nek dolgozom!!!) csak rájött, hogy kell még plusz TV és a jelenlegit is máshova szeretné tenni.


Szóval kérlek, mesélj még: mi mindenre ad megoldást a csoda IPTV?!



Ja és ez kimaradt:

"Húzzák ki a koaxot, hogy te be tudd hangolni a TV-t kedvedre, mert derogál 2 távirányítót használni?"

Derogál plusz egy dobozzal szenvedni, ami egy lassú sz@r és a több mint fél milliós TV-t egy nyamvadt monitornak használhatom csak, mert az összes kényelmi funkció (pl MagicRemote) használhatatlanná válik azzal a dobozzal. ÉS FELESLEGESEN mert nincs rá szükség, megoldható nélküle is. Csak problémát szül és ami még szánalmasabb, hogy nincs választási lehetőség. Mindig TV esetén ha régi tv-d van, vehetsz boxot ha kell. Ha van tuner nincs gond. Itt hiába van smart tv-d NINCS VÁLASZTÁSOD!


Amúgy (lehet nem te írtad ezt) de ha csak erre tud a telekom garanciát vállalni, akkor hogy lehet az, hogy a netflix, hbo go, amazon prime, disney+, stb... tud garanciát vállalni smart tv-k esetén is a működésre?

Ugyan már... Telekom nem egy garázscég, rengeteg országban jelen van, ergó megérné kb a legtöbb tv gyártó platformjára alkalmazást fejleszteni és elég lenne lan-on felosztanom neki a multicast stream-et és menne saját app-ból.


Tehát továbbra is nagy kérdés előttem: miért jó az IPTV+settopbox páros erőltetése az ÜGYFÉL szempontjából. (Azt én is tudom, hogy nekik miért jó... de NEKEM miért jó? A marketing bullshitet leszámítva mert azt hiszem azt kiveséztük.)

2021. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A DVB-C-n is működik mindez, úgy hívják hogy HBBTV, a Dunán állva a piros gombbal jön elő az időjárás, lottószámok, hírek. Az HBO OD meg az HBO-n állva (ha van előfizetésed, természetesen). Mindez a Diginél és a MinDig TV-n is működik, ha megfelelő tévéd van és online állapotban van. Optikán is jön DVB-C, a Diginél bejön az optika az ONT-ba, amiből koaxon kimegy a tévé, Etherneten a net és telefonkábellel a vezetékes telefon. Sőt, analóg jel is megy az optikán, bár azt nem tudom, hogy az ONT varázsolja-e vissza a digitális jelet analóggá, vagy hogy működik, mert előfordul rajta a digitális adásnál megszokott kockásodás, ami analógnál nem kéne jelentkezzen.
2021. nov. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!