Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kifagy a szüntementes tápra...

Kifagy a szüntementes tápra kapcsolt számítógép áramkimaradáskor. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Vagy egy komolyabb számítógép két tápegységgel aminek a fogyasztása 860W. Erre a gépre vettem egy 1500 VA / 900 W teljesítményű szünetmentes tápot. Akku 100%, elvileg, minden rendben kellene hogy legyen. Viszont azt tapasztalom, hogy amikor kihúzom a konnektorból a UPS-t, akkor a UPS bár átvált akkumulátoros üzemmódra, de a számítógép kifagy. Mi lehet ennek az oka? A számítógép nem bírja a váltást, vagy valami garanciális gondja van a szünetmentes tápnak?

2021. nov. 13. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen állapotban van a táp? Az én gépem már attól újraindul, hogy a feleségem bedugja a laptopját a konnektorba. Az egy rövid időre rövidzár, amíg feltöltődnek a kondijai, de az én gépem tápja már elég régi, valószínűleg ki vannak száradva benne a kondik, nem bírja ki hogy arra a rövid időre nincs áram. Hasonló gond lehet, a UPS váltás nem azonnali, egy rövid kimaradás így is van, amit a tápnak túl kell élnie.
2021. nov. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy a szünetmentes, vagy a gép tápja vacakol

ki kellene cserélni a gép tápját... nem tudsz egyet kölcsön kérni valakitől fél napra?

2021. nov. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:
100%

Gondolom nem online UPS-ed van hanem offline, ami azt jelenti hogy amikor van 230V akkor az invertere nem működik, a 230V-ot a fali csatlakozóból egyszerűen átengedi egy relén keresztül a PC-nek.

Amikor a tápellátás megszűnik beindul az inverter és átvált a relé inverterre. Ez időt vesz igénybe így a PC oldalon lesz egy pár tized mp-es kimaradás.

Na valószínűleg ezt nem viseli el.

2021. nov. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

#3 Ezek szerint a sz.gép tápja a bibis, gondolom.

Nekem is volt offline (valami leselejtezett ezeréves APC, amibe ráadásul egy másikból raktam át az akkut) UPS-em, az is relével kapcsolt át 230AC-ról akkura, de a gép nem "érezte meg" . Igaz, nem egy erőgép volt, de az UPS sem tudott 300W-nál többet. A gépben valami 250W MICASE nevű táp volt, de érezhetően volt benne anyag, jobban bírta, mint a 400-as kodegenyó

2021. nov. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!