Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Biztonságos használni a...

Biztonságos használni a Honeygain pénz keresésre és a Brave böngészőt?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2021. nov. 28. 02:06
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

Öcsém még mindig nem hisz nektek, továbbra is azt mondja biztonságos és sok követőjük van.


[link]


Ezt küldte.

2021. dec. 2. 10:20
 22/46 anonim ***** válasza:

#21:

1. A tartalom nem publikus, kémkedő platformot (mármint a Facebookot) eleve nem használok.


2. Mitől biztos a biztonságosságában? Mert azt mondták neki?

Független auditorok ellenőrizték? Nem!

Hozzáfér a forráskódjához és átellenőrizte; esetleg visszafejtette és visszaköveti a működését? Nem!

Monitorozza, hogy a forgalmat nem használják illegális tartalmak közzétételéhez/hozzáféréséhez a "bérbe adott" sávszélességét? Nem!


3. Az, hogy, "sok követőjük van" argumentum ad populum (közvélekedésre való hivatkozás) érvelési hiba (egymillió légy nem tévedhet: együnk dögöt!) - gyakori a piramisjátékok mentegetőinél is. Pláne, ha sok a "bérbe adó" és kevés a "bérbevevő", akkor az csökkenti a rentabilitás mértékét.

2021. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

"Mitől biztos a biztonságosságában? Mert azt mondták neki?"


Igen, meg hogy lássa videókban, meg hogy sok követőjük van akkor biztonságos, meg haverja is használja meg unokaöcsém anyja is, meg akkor már szólt volna a Tarr Kft ha gond lenne.

2021. dec. 2. 12:08
 24/46 anonim ***** válasza:

"Igen, meg hogy lássa videókban, meg hogy sok követőjük van akkor biztonságos"

Még egyszer mondom, mert úgy látom nem értetted meg: a sok követő nem biztosíték a biztonságosságra. Még a kedves mama sem.

A sok követő általában egységsugarú átlagfelhasználó, aki elkezelgeti a felhasználói programokat (Wordöt, Excelt, Powerpointot), de nem ismeri (sőt: nem is akarja megismerni) a belső működésüket - nem programozók, rendszergazdák.


Ráadásul: minél több a követő, annál több a "bérbe adó" (mivel ebből az emberek inkább pénzt akarnak realizálni, nem fizetni érte). Minél több a "bérbe adó", annál többen osztoznak a kb. ugyanakkora "bérbe vevőktől" származó nyereségen.


A biztonságosságra az lenne bizonyíték, ha a Honeygain:

* közzétenné a szoftverük forráskódját

* pár független auditorral auditálná a szoftverüket

* bizonyítanák, hogy a "bérbevevők" csak legális dolgokra használják a "bérbe adók" által megosztott sávszélességüket (hogy azt hogyan oldható meg, az már egy más kérdés ;) )

* teljesen "üvegzsebűek" lennének: adott időnként közzétennék, hogy mennyi jön a "bérbevevőktől", mennyi megy a "bérbe adóknak" (és ezen felek mennyien vannak), mennyi megy el "működési költségként" - ezzel bizonyítva a rendszer rentabilitását


"meg akkor már szólt volna a Tarr Kft ha gond lenne."

Az Internet-szolgáltatót nem érdekli, hogy ki, mire használja az Internetet (sőt: önös céllal nem is "hallgathatnak" bele az előfizetők forgalmába, mert azzal adatvédelmi szabálysértést követnének el). Amíg az nem veszélyezteti a saját hálózatuk integritását, addig nem intézkednek (tudom, mert dolgoztam Internet-szolgáltatónál).

2021. dec. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

Ezt írták:

Thank you for reaching out to Honeygain.


It's sad to see you go, but as per your request, your account has been deleted.


We hope to see you in the future!


Bejelentkezésnél ezt írja:

Account Suspended


Akkor mégsem törölték a fiókomat?

Nem tudok már belépni.

2021. dec. 2. 23:33
 26/46 A kérdező kommentje:
??
2021. dec. 4. 11:15
 27/46 anonim válasza:

#25 0 angol tudással ne kezdj bele ilyenekbe.

Ha annyira kell pénz menjél diákmelózni egy bő 70ezer forintot (vagy többet) adnak érte. Ezek az ingyen pénz dolgok nem működnek a kriptovaluta jelenleg magyarországon nehezen térül meg. De nem tudom mit nem fogtál fel az előző hozzászólóktól.

2023. febr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

Kaptam már kifizetést 1x 22,93 USD hamarosan kapom másodikat is.


Van munkám csak ha van lehetőség gondoltam jól jön még a pénz.

Azt szokták mondani jobb mint a semmi.


Azt is halódtam unokaöcsémtől külföldön 100 ezert is keresnek vele egy honnapba mert ott nagyon gyors netek vannak, és ő is ajánlotta nekem az ilyen lehetőségeket.

2023. febr. 3. 19:04
 29/46 anonim válasza:

#28 Váljon egészségedre.

Külföldön nincs ekkora jelentős bürokrácia és feltételezhetően euró vagy dollár van a szar forint helyett, így ott lényegesen jobban megéri mind kriptót bányászni, mind ezzel bohóckodni.

Én amerikában kipányásztam egy hónapban kb 460$ értékű bitcoin-t, magyarországon ugyanehhez 2 év kelett. (Értelemszerűen az USA ban is változó attól függ milyen napja van a BTC nek, áltlában jó napja van)


Nem mindegy hogy hol vagy, az internet sebesség nem számít, általában a CPU és GPU számít, ezeknél a pont amit a program ír jóvá reklámok megtekintésénél.

2023. febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim válasza:
#28 mellesleg itt is van jó net (T-systems) ahol már 2Gbps internet is elérhető üvegszálon.
2023. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!