Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért megy álandóan a laptopom...

Miért megy álandóan a laptopom ventilátora?

Figyelt kérdés
Van egy asus vivobook 15-ös laptopom,és már nagyon idegesít,hogy egy youtube videótól,vagy böngészéstől,állandóan megy a ventilátora,és ezáltal zajos. Pedig nem egy gyenge gép,mert egy Intel(R) Core(TM) i5-10210U processzor van benne,8gb ram,és egy 512-es ssd. Nyílván nem egy csúcshardver,de azért szerintem egy youtube videó nézése,vagy böngészés közben nem kéne állandóan menni a ventilátornak,mert nem egy olyan megterhelő feladat.Semmi másra nem használom a gépet,csak általános felhasználásra,1 éves. Ez normális hogy mindig megy a ventilátora?Azért én elvárnám egy 300 ezer forintos géptől a halk működést.

2022. jan. 12. 00:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom, tiszta por
2022. jan. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és hogy tudnám itthon kitakarítani? Ha veszek sűritett levegőt,amivel a pc-ket szokták takaítani,és leszedem a hátulját,és kifújatom,akkor megoldódhat?Nem tudok rajta semmit elrontani?Vagy vigyem el szervízbe?
2022. jan. 12. 00:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerviz
2022. jan. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Vírusírtás, portalanítás, pasztázás +a gép alá venni valamilyen külső hűtőt. Attól, hogy drága a géped, fél évente vagy évente igényli a karbantartást.
2022. jan. 12. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,de egyáltalán nem felvágásból írtam hogy drága,hanem azért,mert pl a böngészés nem kéne hogy ennyire meghajtsa szerintem,mert viszonylag erős gép. De nem is lehetne már felvágni ezzel az árkategóriával,mert ahogy elnéztem,sajnos a laptopok annyit drágultak már,hogy ez egy teljesen középkategóriás ár.
2022. jan. 12. 04:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem normális.


Nekem egy kétmagos muzeális gépem van, és a ventije meg sem nyikkan. Ha el is indul, akkor is alapfordulaton. Legfeljebb úgy tudom felpörgetni, ha három-négy ablakban is megnyitom a youtube-ot.

2022. jan. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hol használod? Ágyon például szoktad? Öledben?

Ilyen helyzetben eltakarod a rácsokat amiken keresztül tudna levegőt szívni és fuldoklik szegény. Meg egy csomó szöszt is beszívhatott ami eldugította a légjáratokat.

Ha még sosem csináltál ilyent akkor inkább bízd szervizre. Sok esetben nem elég aburkolatot megbontani. Nézz youtubeon videókat hogyan szedik szét

https://www.youtube.com/watch?v=qdVNMHF1WrI

Ha szerszámod nincs hozzá megfelelő akkor neki se állj, mert csak kárt teszel benne!


Szoftveresen is illik karban tartani a gépet!

2022. jan. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem teli lehet porral,mert elég poros a szobám, annak ellenére hogy minden nap felporszívózok. Általában ágyban használom,valószínű hogy eltakarom a rácsokat, de ha asztalon használom, akkor is megy a ventilátora, bár nem annyira mint ágyban. Ez a vivobook széria olyan, ha felnyitom, akkor az asztalon el emelkedik egy fél centit, hogy kényelmesebb legyen gépelni, és jobban kapjon levegőt. Megpróbálok átálni az asztali használatra. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
2022. jan. 12. 10:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ha ágyban használod akkor nem csoda, hogy fuldoklik szegény masina... Az ágyneműből összeszívott minden szöszt ami lerakódott a hűtésnél. Gyakorlatilag semmi levegőt nem tud átfújni a ventillátor.

Ebben a videóban 5:35-nél nézd meg mi van a ventillátornál!

https://www.youtube.com/watch?v=n0nlPHLmWvQ

A tiédben is ez van. Ezt sűrített levegős sprayjal nem fújod ki!

Ágyban úgy használd, hogy aláteszel valami merev lapot ami a laptopnál nagyobb.

De inkább ne használd ágyban. Eltakarod a hűtőnyílásokat és még szigetel is a paplan, pléd, nem tud konvekció, vagy sugárzás útján sem leadni szegény gép semmi hőt.

Ezzel az a gond, hogy sokkal hamarabb tönkre fogod tenni így, mintha normális hűtése lenne.

2022. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tegyél alá valami keményet. Mondjuk egy könyvet.


A lányomnál is ugyanez volt a sztori. Simán képes felszívni az ágynemű huzatát, és te észre sem veszed. Eldugul, és pörög mint az állat, plusz forrósodik. De amúgy is felveszi a szövet formáját mivel az nem merev, akkor is ha nincs ágynemű.

2022. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!