Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy árkád játék?

Mit jelent az hogy árkád játék?

Figyelt kérdés
A Codemasters óriási sikert ígérő Forma-1es játékára sokan csak annyi negatívumot tudnak mondani hogy árkád... Ez mit is jelent?
2010. szept. 9. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Eredetileg ezek azok a játékok voltak, amikkel játéktermekben lehetett 5 perceket játszani 20 forintért. Magyarán komolytalan, ahol nem gondolkodni kell, csak rángatni a joystickot.
2010. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Két nagy csoportja van a játékoknak. Az egyik az arcade (árkád), a másik a hardcore. Persze ezek közt vannak átmenetek. Az arcade játékok kisebb kihívást nyújtanak, mint a hardcore változatok. Egyszerűbb kezelhetőség, ami csak azt szolgálja, hogy szórakoztasson, Eredetileg tényleg játéktermi játékok voltak.


Tipikus arcade játékok:

Need for Speed sorozat

Test Dreve sorozat

Colin McRae Rally sorozat

Race Driver GRID


tehát ahol hajtűkanyarokat veszel be padlógázzal mandinerből.


Hardcore:

GTR sorozat

Gran Tourismo sorozat

Forza Motorsport sorozat


Persze ez nem csak az autós játékokra érvényes kategorizálás. Az alapvető különbség a nehézség, összetettség.

2010. szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ja értem... akkor magyarul azér nyavalyognak az rfactor fanok mert azt hiszik túl könnyű lesz a játék...?
2010. szept. 10. 15:12
 4/5 balageman31 válasza:
65%

A 2. válaszhoz:


Azért remélem, azóta már ő is tudja, hogy az arcade-nak nem a hardcore az ellentettje. :D


Az arcade játékok játéktermi szintűek, pl. autósnál, csak nyomod a gáz, fékezni szinte nem is kell, az instant élvezetre van kihegyezve, mint a játékteremben, hogy a hülyegyerek dobjon még be pénzt.


NFS sorozat pl. (Színes nyilak mutatják, hogy merre kell kanyarodnod; Nincs fékezés, minek az? Szóval úgy néz ki az egész, mint egy gyermek játék, én mindig is utáltam)



És a szimulátor [Gran Turismo - the real driving SIMULATOR ugye, nem pedig hardcore :D ]


Ide én a fenti címet említeném csak, a többit, érdeklődés hiányában nem ismerem.

2015. febr. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sabaoth Sabartoi válasza:
Ez mind oké, de miért árkád? Mert az árkád szó neg gagyit, gyengét, játtéktermi pénzbedobós átverést jelent. Miért árkád az árkád játék?
2017. okt. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!