Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Cloudready telepítése régi...

Cloudready telepítése régi számítógépre hogyan?

Figyelt kérdés
Unokaöcsémnél vagyok jelenleg, aki nagyon szomorú, mert nem túl gazdadok és egy viszonylag régi számítógépet használnak, de ez már nagyon lassú és semmit sem tud rajta csinálni kb. Kérdeztem, hogy mire használja stb. Mondta, hogy videók nézése, zenék, filmek internetes játékok stb és a cloudready jutott eszembe, hogy ha azt telepíteném az sokat dobna a gépen én még sosem használtam, de olvastam már róla. Nos én nem vagyok nagy számítógép zseni, de a családban én értek hozzá a legjobban még igy is. holnap reggel viszont elutazom és még ma szereténk neki kezdeni vele valamit. De nem tudom, hogyan fogjak neki még sosem telepítettem ilyet. Kell hozzá pendrive? Mert az jelenleg sajnos nincs, se nekem se neki. Valaki tudna segíteni?
2022. jan. 27. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"egy viszonylag régi számítógépet használnak, de ez már nagyon lassú"

Milyen processzor, mennyi RAM, milyen videokártya van benne?


"Kell hozzá pendrive?"

Kell:

[link]


De egyébként szerény véleményem szerint inkább valami elterjedtebb, kis rendszerigényű Linux-disztribúciót - például Linux Mint XFCE, Xubuntu, Lubuntu - használnék, ahhoz előbb kapsz segítséget.


Illetve hatalmas csodát ne várj tőlük: hiába fogyaszt alapvetően a kernel, az asztali környezet kevesebbet, az alkalmazások, a tartalmak ugyanakkora teljesítményt követelnek.

2022. jan. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem több mint 10 éves gép 2gb ram. Intel(R)core (TM)2CPU 6300@ 1,86ghz 1,86 ghz. 32 bites. windows 10 van rajt, az nem lassithatja? intel(r) 82945g express chipset family (microsoft corporation - wddm 1.0) ez pedig a videókártya.
2022. jan. 28. 15:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Az említett processzor 64 bites:

[link]

szóval elvileg kezelhetne (4 GiB-nál) több memóriát is, illetve mehetne rá 64 bites operációs rendszer, a chipkészletben levő memóriavezérlő:

[link]

viszont csak 4 GiB-nyi memóriát kezel.


Szóval gyaníthatólag hardveresen lehetne bővíteni (talán még egy erősebb processzor, 2 helyett 4 GiB memória, HDD helyett SSD), de mint írtad kevés pénzből gazdálkodnak, így nem lennék arról meggyőződve, mennyire érné meg. ;(


"windows 10 van rajt, az nem lassithatja?"

Mint írtam: a Linux a kernele és az ablakkezelő rendszere ámbár kevesebbet fog fogyasztani, de az alkalmazások (például böngésző) és a tartalmak (például a weboldalak) nagyobb rendszerigénye azon a rendszeren is meg fog mutatkozni.

2022. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!