Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mikor kattintunk 1x és mikor 2x ?

Bluewings kérdése:

Mikor kattintunk 1x és mikor 2x ?

Figyelt kérdés

Valaki pls. küldjön már egy linket amin le van írva hogy mikor hová kattintunk 1x ill. 2x !

Béna vagyok nem találtam google-ban.


Köszi Petya ;-))



2022. febr. 18. 12:09
 1/10 hypno ***** válasza:

Egy kattintás kijelölés, kettő pedig megnyitás.


Már akinek nincs úgy beállítva a windows, hogy egy kattintással nyisson meg egy hivatkozást és a kijelölés rámutatással történjen.

[link]

2022. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Robivosi ***** válasza:

Alkalmazás függő. Általában oldalakon 1x katt és visz tovább a kiválasztott tartalomra.

Asztalon 2x katt az ikonra és indítja a rá hivatkozó programot. (Be lehet állítani 1x kattra is.)

Pontosabban mire gondolsz?

2022. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Robivosi:

Egy algoritmust szeretnék kreálni, amivel minden körülmények között egyértelműen eldönthető a szükséges kattintások darabszáma.

Nem nekem kell, hanem apámnak aki 70 éves és nem tudja.

Én tudom.

2022. febr. 18. 12:29
 4/10 Szirty ***** válasza:

Szövegszerkesztéskor szövegre kattintva pl. Egy katt szövegkurzor elhelyezése a kattintás helyére a szövegben.

Két katt szó kijelölése

Három katt sor kijelölése


File kezelőben egy katt file kijelölése. Két katt file megnyitása vagy elindítása (ha futtatható).

Két szimpla katt file átnevezése.

Mindez a bal oldali egérgombra értendő.


A jobb mást csinál.

2022. febr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#1 Hasznos információ. Lákoltam. 😊
2022. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Robivosi ***** válasza:
Kedves Kérdező, örülük neki, hogy Te tudod. Én nem tudok algolritmusokat írni. Kérdést pedig úgy illene kiírni, hogy egyértelmű legyen... Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.
2022. febr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Egy algoritmust szeretnék kreálni"

Nosza, hajrá!

Azért majd ha készen lesz az algoritmusod, szívesen megnézném, hogy egy tök ismeretlen, vagy akár még nem is létező szoftver esetén miből fogja eldönteni, hogy mikor mihez hányat kell kattintani. Netán végigpróbálgatja az algoritmusod, miközben az adott szoftver sandboxban fut (már csak azért, hogy az összevissza kattintgatással ne okozzon kárt)? Vagy visszafejti, és elemzi a szoftver bináris kódját?


"Nem nekem kell, hanem apámnak aki 70 éves és nem tudja."

Algoritmus helyett egyszerűbb lenne apukát megtanítani, hogy hol hányat kell kattintani azokban a szoftverekben, amiket használ.


Általánosságban: az asztali ikonokon, ha el akarja indítani, akkor duplán kell kattintani. Menü-jellegű elemeken (Start menü, azon belül az egyes elemek, menüsorok, eszköztárak) meg egyet.

Sőt! Megfogalmazhatnánk úgy is, hogy "majdnem mindig egyet kell kattintani, kivéve...." A kivétellistába pedig kerülnek az asztali ikonok, szövegszerkesztőben a szókijelölés (már ha erre szüksége van), stb. Te ismered apukád szokásait (vagy ha nem, akkor ismerd meg), egyszerűbb, mint olyan algoritmuson agyalni, aminek nincs is egzakt megoldása.


U.i.: egyik ex-főnököm következetesen mindig triplán (!!) kattintott az asztali ikonokon, és duplán a Start menün. Majd szólt, hogy rossz a gépe, mert a Start menü sokszor mihelyett megnyílik, egyből vissza is csukódik. :-D

2022. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szirty ***** válasza:

"...amivel minden körülmények között egyértelműen eldönthető a szükséges kattintások darabszáma."


Nincs ilyen algoritmus. A szükséges kattintások száma a szándéktól függ, hogy mit szeretne csinálni.

Attól függ hova kell kattintani és hányszor hogy mit akar.

2022. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rossz helyen kopogtattam úgy látom. Prog.hu-ra kellett volna inkább ...

Továbbiakban nem figyelem a threadet.

2022. febr. 21. 12:17
 10/10 hypno ***** válasza:

#9


Okos gondolat, de csak akkor ha el is hiszed, ha nemleges választ kapsz.

2022. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!