Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Új telefont vettem bele...

Új telefont vettem bele tettem a régi memória kártyát megkérdezte hogy formazhatja e én le okeztam. Minden eltűnt. Elvileg van egy program ami visszahozza az adatokat. Mi ez a program?

Figyelt kérdés
2022. márc. 13. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Számítógépre csatlakoztatott kártyaolvasóba tedd be a kártyát és recuva visszahozza valószínűleg, vagy Testdisk.

Fontos, hogy a memóriakártyára ne történjen írás.

Én image-ként is lementeném hogy meglegyen ez az állapot és utána kísérleteznék a kártyával.

Recuva esetén válassz másik meghajtót, ahova a visszaállítás történjen.

2022. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nekem Kínai
2022. márc. 13. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Van kártyaolvasód a számítógéphez? Ha van akkor csak csatlakoztatni kell és a Recuva nevű programot telepíteni.

Ha nincs/nem tudod hogyan kell, akkor szerintem keress rá környékeden hogy "adatvisszaállítás". Adatmentő cégek drágán csinálják nagyon, de ha találsz olyat, aki ilyen véletlenül formattált adathordozó esetén vállal ilyet magánemberként, az olcsóbb lesz.

2022. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha kínai, akkor vidd el adatmentésre inkább, mert te csak el fogod rontani és végleg elvész minden, amit a profik se fognak tudni visszahozni.
2022. márc. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem se kísérletezz vele egyedül, ha nem tudod mit csinálsz.

Remélem: találsz olcsón valakit, aki megcsinálja.

2022. márc. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ez nekem Kínai"

Akkor keress fel vele szakembert!

15 éve vagyok informatikus, de futottam már bele olyan problémába, amihez nekem is szakmai oldalakon meg fórumokon körbe kellett járnom a témát, mielőtt nekikezdtem. Ha egymagad próbálod, nagy a valószínűsége, hogy végleg elronthatod.

Ráadásul akkor szokta a formázást felajánlani, ha nem ismeri fel a fájlrendszert. Tehát az már eleve sérült volt, így nem is biztos, hogy ha simn csak ráeresztesz egy adatvisszaállító szoftvert, az találni fog valamit. Először a fájlrendszert kell visszanyerni, és helyreállítani.

És hogy fokozzam: nem tudni, hogy fizikailag/elektronikailag mennyire ép az adathordozó. Nekem volt már dolgom olyannal, amelyiket fizikailag is alig ismerte fel a gép. Ilyenkor minden egyes felesleges próbálkozás csak ront a helyzeten. Azonnal képfájt kel róla készíteni, és azzaal próbálkozni. Persze előtte a képfájlról is illik egy ideiglenes biztonsági másolatot készíteni, hogy ha nem sikerül róla az adatmentés, akkor ne az eredeti médiáról kelljen újra képfájlt készíteni.

2022. márc. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!