Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gamer számítógéphez megfelelő...

Gamer számítógéphez megfelelő adattároló még a merevlemez (hdd) vagy inkább márcsak az ssd/m.2 ssd? És mennyi Tb/Gb kéne kb belőle?

Figyelt kérdés
2022. márc. 15. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
gamingre ssd kell,M.2 foglalatú lehetőleg.És minél nagyobb,bár ez az anyagiak függvénye.1 terrás kéne,mellé meg egy vagy több nagyobb hdd.
2022. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mert jelenleg úgy gondoltam, hogy egy 240Gb-os m.2 SSD-re telepítem a windowst, és a játékokat, meg minden más programot, egy 6Tb-os hdd-re akarom majd tenni. (Tudom, hogy sok, ezért ezen még változtatni fogok, mert még nincs meg a számítógép.)
2022. márc. 15. 11:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A modern 60-80-130GB-os játékokat nettó önsz0patás lassú HDDre telepíteni...
2022. márc. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt néztem ki magamnak, csak sok az a 6Tb, úgysem használnám ki szerintem, és nemtudom, hogy ez lassúnak számít-e?

2022. márc. 15. 12:24
 5/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

egy 512GB vagy 1TB SSD belefer szerintem arba ugy hogy maradjon 2TB os HDD re is


Mivel kb. 40 ert kapsz jot ssd t maradekert (kb. 15) meg kapsz jo hdd t amugyis mindeg jobb megoldas ha van tobb tarolod

meghoza ezenkivul egy kulso sem art majd amire mentesz

2022. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még egy sima Sata SSD-vel is sokkal jobb játékok szempontjából, HDD 120-130Mb-ot tud kb tartani, sima satás SSD-k pedig 500-550 körül vannak, igazából már a sata korlátait érik el valójában.
2022. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 hat nyersen papiron se igaz a legtobbre (amiket legtobben hasznalnak) gyakorlatban meg mindeg kevesebb valamenyivel

igy jo ha 300-400 korulivel mennek a jobbak, mig aki nagyon sporol az majdnem hdd sebessegut kap, vagy sokan lasaabbat (200-250)

egy hdd nel meg eleg szep mar az is amit irsz, komoly sebesseguk


nemely kozepkategorias hdd is surolja a 200 at alulrol (kb. 180)


Tehat nem annyira a sebesseg az elonye egy sata ssd nek hanem gogy nincs mozgo alkatresz es hangtalan, nincs uresjarati porges, olvasofej mozgas


egy M2 nel meg eleg alap dolog az 1GB/s is, 2GB/s is inkabb csak kozepkategoria mint felso


igy nagysagrendileg ezert van kulonbseg koztuk mar sebesseggileg is

hogy valami 1,5-2x gyorsabb vagy 5-10x

azert eleg nagy nagysagrendbeli kilonbseg


mondjuk kell megfelelo rendszer (cpu, ram stb.) es alaplap is egy jo M2 hoz

de ott is figyelni kell mivel van sata modu m2 es lap es sata modu m2 ssd is!

amik ezert jo lassuak az "igazikhoz" kepest pcie moduhoz

2022. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy gamer gépbe dukál egy SSD/M.2. Nekem i3-as konfigom és nincs benne csak SSD. Főkép mert alapból gyorsabb és mert csendesebb.
2022. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!