Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy mozgó alkatrészek nélküli...

Egy mozgó alkatrészek nélküli pendrive vagy ssd megbízhatobb tartósabb élettartamú adattárolásra a merevlemezeknél?

Figyelt kérdés

2018. aug. 22. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát legalábbis nem érzékeny a rázkódásra, vibrációra
2018. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hypno ***** válasza:

A mozgó alkatrész kopik, tehát bele van kódolva a meghibásodás.


A pendrive és az ssd esetében a memóriacellák újraírhatóságának száma az ami meghatározza az élettartamot.

2018. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szirty ***** válasza:

Nem lehet egyértelműen kijelenteni hogy melyik bírja tovább.

Vannak pár év alatt elhalálozó SSD-k, és vannak 10 évig nonstop (napi 24 órában) működő hibátlan HDD-k.


A tervezés, a gyártás és anyagminőség nagyon sokat számít!

2018. aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztonságos adattárolásra a pendiveot most azonnal felejtsd el. SSD-kel még nincs sok éves tapasztalat, HDDn nyugodtan tárolhatsz évekig adatot. Főleg ha tárolás, magyarul nem üzemel folyamatosan.
2018. aug. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát nekem már döglött meg hddm aminek összes üzeme 7 nap volt direkt tárolásra volt csak használva bent volt a szekrénybe és egyszer eltűnt róla 500gb adat csak úgy hogy a mappák neve meg maradt de 0kb lett az egész..
2018. aug. 24. 14:27
 6/8 anonim válasza:
Tárold több helyen egyszerre ugyanazt. Attól függ mennyire fontos neked. Én a fontos adatot legalább 3 pendrive-on tárolok.
2018. aug. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"hát nekem már döglött meg hddm aminek összes üzeme 7 nap volt"

Nekem meg van olyan 30 éves floppym, ami a mai napig tökéletesen olvasható. Mégse merném azt állítani, hogy a legmegbízhatóbb háttértár az 5,25"-es hajlékonylemez. :D

A statisztika már csak ilyen. A legmegbízhatóbb márkából és technológiából is lesz, ami pár nap után bedobja a kulcsot, és a leggagyibból is lesz, ami kibír 50 évet. Csak nem ez a jellemző.


A mozgó alkatrészek megléte csak egyetlen tényező, mellette számtalan más dolog befolyásolja egy háttértár tartósságát.

Én kicsit szkeptikus vagyok még az SSD-kkel kapcsolatban, főleg, hogy az adattárolási technikájából adódóan nem szereti, ha huzamosabb ideig áram nélkül marad. Hogy ez mennyi idő után jelent problémát, arról megoszlanak a vélemények (és minden bizonnyal típus- és gyártmányfüggő is), de 1-2 év pihi után lehet, hogy nagy meglepetés érne, ha SSD-re mentetted az életművedet.

Ha hosszabb időről van szó, egy minőségi HDD bölcsebb választás.


Persze, akárhogy is döntesz, két aranyszabályt tanácsos megszívlelni:

1. Nagyon sokat számít a márka és a minőség.

2. Egy mentés nem mentés...

2018. aug. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem eddig csak wd vinyoim voltak abbol volt kék is zöld is mind a lassabb 5400rpm fordulatosak
2018. aug. 27. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!