Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért jó a jailbreak, mit...

Miért jó a jailbreak, mit kell róla tudni?

Figyelt kérdés
Annyit tudok róla, hogy az iOS rendszer feltörése ez.

2022. márc. 19. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon régen az iOS annál is zártabb volt mint most. Nagyon-nagyon sok dolgot nem lehetett megcsinálni. Gyakorlatilag ezért kezdték el a jailbreakelést. Ma már nagyon sok olyan funkció elérhatő elapból amihez régebben jailbreak kellett, ezért javarészt okafigyottá vált. Illetve a biztonsági réseket amik segítségével a jailbreakeket megcsinálják az Apple betömködi, ezért a legújabb rendszerekre nem is nagyon van jailbreak.

Az egyetlen előny talán az, hogy az AppStoreban nem lévő appokat, illetve tört appokat lehet telepíteni.

Hátránya pedig több is van. Instabil és sebezhető lesz a rendszer.

2022. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Ma már nagyon sok olyan funkció elérhatő elapból amihez régebben jailbreak kellett, ezért javarészt okafigyottá vált."


Ez azért nem teljesen igaz! Holnapestig lehetne sorolni, hogy mennyi mindenben korlátoz még mindig az iOS az Androidhoz képest! Csak pár példa: nem témázható, bonyolult mp3 csengőhang beállítás, nem minden okostévével kompatibilis, a tárhelye nem használható MTP-ként (vagyis iTunes kell az adatátvitelhez), nincs FLAC zene támogatás, pár hónapja meg már a Fortnite-ot is eltávolították az AppStore-ból tehát azzal sem lehet játszani Apple-eszközről: ezek kikerüléséhez sajna még mindig jailbreak kell! Kár érte, pedig olyan jó oprendszer lehetne, ha ezeket a hiányosságokat kiküszöbölnék, de nem teszik! Persze, az Apple nyílván ezzel csak azt akarja elérni, hogy váltsd le minden készülékedet Apple-termékre, de ez sokak számára lehetetlen, leginkább a magas árak miatt! Aztán ha mások meg azt mondják, hogy enyhíteni kellene ezt a zárt rendszert, akkor Tim Cook vezérigazgató is csak sajnáltatja magát, hogy ezzel megbénítják az innovációt, stb. Személyes véleményem szerint tehát az Apple egy marha szar üzletpolitikájú, felhasználókat szivató, erejével visszaélő cég; büszke vagyok rá, hogy nincs tőle semmim! Az iOS egyetlen előnye az Androiddal szemben, hogy tényleg stabilabb és jobban összerakott, de szerintem a testreszabhatóság a jobb ütőkártya!

2022. márc. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezzel lehet telepíteni apk fájlt is akár? Megéri "feltörni" a rendszert? Esetleg valakinek ilyen az iphone-ja?
2022. márc. 19. 20:03
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

apk-t nem lehet telepíteni.


"nem témázható"

Nem is baj, nem is kell! A rommátémázás a halála a telefonnak, attól lassul be.


"bonyolult mp3 csengőhang beállítás"

A két koppintás a bonyolult?


"nem minden okostévével kompatibilis"

Ez igaz. A droid működik minden vacak tévével?


"iTunes kell az adatátvitelhez"

Tájékozatlan vagy...


"nincs FLAC zene támogatás"

De van. 3rd party appokkal (pl VOX) már régesrég lehetséges. Az Apple Musicban pedig van veszteségmentes stram is.


"a Fortnite-ot is eltávolították az AppStore-ból"

Hát azt maguknak köszönhetik :D


"tehát azzal sem lehet játszani Apple-eszközről"

De lehet, csak már megint tájékozatlan vagy.


"jó oprendszer lehetne, ha ezeket a hiányosságokat kiküszöbölnék, de nem teszik!"

Pont azért ilyen jó, mert szarságok nincsenek benne, nem eszik a memóriát feleslegesen, nem lassítják a telefont, stb.

2022. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

#2-es vagyok:

"bonyolult mp3 csengőhang beállítás

A két koppintás a bonyolult?"


[link]


Pont azaz, hogy az iOS-en ez sem csak két koppintás! Ahhoz is iTunes kell a fenti link szerint legalábbis!


"iTunes kell az adatátvitelhez

Tájékozatlan vagy..."

Lehet hogy igazad van, de Én úgy tudom, hogy a Windows Intéző nem ismeri fel telefonként csak fényképezőgépként (mármint hogy a fotókat lehet csak Windows Intézővel mozgatni), tehát például a zenékhez iTunes-t kell már használni! Nyilván biztos vannak noname fájlkezelők, amikkel lehet szinkronizálni az iPhone-t is (gondolom erre akartál kilyukadni), de szerintem ha Windows Intézővel nem megy az adatátvitel, az már önmagában nagyon nagy szivatás, mert ahhoz is már programot kell telepíteni; én legalábbis Androidos telefonnal nem tudnám megszokni.


"jó oprendszer lehetne, ha ezeket a hiányosságokat kiküszöbölnék, de nem teszik!

Pont azért ilyen jó, mert szarságok nincsenek benne, nem eszik a memóriát feleslegesen, nem lassítják a telefont, stb."

Hát, erről is erősen megoszlanak a vélemények! Véleményem szerint a legjobb az Android és az iOS keveréke lenne! Egy olyan egységes rendszert kellene létrehozni, ami mindkét rendszer előnyeit egyesíti, és nem kellene vacillálni, hogy most a kettő közül melyik a jobb, meghogy melyiket érdemesebb megvenni; erről is rengeteg vita kering!


"tehát azzal sem lehet játszani Apple-eszközről

De lehet, csak már megint tájékozatlan vagy."

Miért? Ha letölteni nem lehet, akkor mégis hogy máshogy lehetne játszani?


"Akkor ezzel lehet telepíteni apk fájlt is akár? Megéri "feltörni" a rendszert? Esetleg valakinek ilyen az iphone-ja?"

Nem éri meg, pémzkidobás ha esetleg tönkremegy a többszázezer forintos gép! Inkább válts Te is Androidra, ahogy Én! És megvan oldva! :D

2022. márc. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"bonyolult mp3 csengőhang beállítás"


Te se láttál IOS-t az elmúlt 5-6 évben...

2022. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!