Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért akadékoskodik a Windows...

Miért akadékoskodik a Windows 10 a VPN miatt?

Figyelt kérdés
Eddig is rendszeresen használtam VPN-t (fizetőset) de eddig semmi baj nem volt. Ma amikor hozzákapcsolódtam az egyik VPN szerverhez rögtön elkezdett visítani a Windows Biztonság, hogy "vélhetőleg nem kívánatos alkalmazás található" én marha meg rá is kattintottam hogy "tegye a dolgát", mert azt hittem gond van, erre letörölte a VPN appját a laptopról és semmilyen internetkapcsolathoz nem engedett kapcsolódni. Azóta rájöttem mi volt a baja, újraindítottam a laptopot és azóta működik, viszont letöltöttem újra a VPN appját és azóta kb percenként jön az értesítés alul a jobb alsó sarokban ugyanezzel a szöveggel, ha megnyitok egy új lapot. Na ez az, amit nem értek, hogy mi baja van vele.

2022. márc. 22. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

"semmilyen internetkapcsolathoz nem engedett kapcsolódni"


Jól tette. Ez az igazi biztonág! Így nem fertőzhet meg semmi az internetről... :P

2022. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már azt hittem, egy értelmes válasz jött..😅
2022. márc. 22. 23:03
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Mert a Windows 10 már csak ilyen.

Nem akarok itt kisregényt írni, a véleményemet itt részletesen kifejtettem: [link]

Ez egy diktatórikus rendszer, tulajdonképpen csak azért nem minősül bloatware-nek, mert előtte leírták, hogy bizony számíts mocsokságokra.

2022. márc. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, melyik VPN-ről van szó, és tényleg a programja tartalmaz-e kártékony kódot, de gyanítom, a crackek mellett lassan a VPN-klienseket is kezdik feketelistára tenni egyes antivirusok. Miért? Mert olyasmit is akár meg lehet velük valósítani, ami valamilyen szempontból nekik nem tetszik.

Többek között ezért sem használok a Windowsos gépemen Defendert, de szép lassan a Windowsnak is búcsút mondok. Dual bootos rendszerem van, és egyre ritkábban bootolok Windowst. Nettó szívás. Főleg Linux után visszatérve.

Én tényleg azt mondom, hogy iktasd ki a Defendert! Valamiért ezen az oldalon blaszfémia rosszat mondani róla, de nekem személyes tapasztalatom az, hogy amit nem kéne, azt megfogja, amit meg kéne, azt nem. Használj inkább Avastot. Oké, néha az is feldob egy-egy reklámot, ha az ingyenes változatot használod, de az ingyenes, megbízható, és ha valamit ki is iktat, vissza lehet bányászni a karanténból, és megkérni rá, hogy többé ne inzultáljon miatta.

2022. márc. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na azóta kikapcsoltam a defendert. Egyébként Surfsharkot használok, előtte NordVpn volt, azzal sosem volt baja meg most tegnapig ezzel sem. Két másik készüléken is használom ezt a vpn-t (mindkettő IOS) és ott nincs semmi baj.
2022. márc. 23. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!