Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows11 telepítese eredeti...

Windows11 telepítese eredeti Windows10 termékulcsal?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy adott egy legális Windows10 operációs rendszerem (Retail)termékulcsal. Azt a részét értem, hogy ingyen frissíthetnék Windows11-re majd idővel ha szeretnék. Viszont az a érsze nem egészen világos hogyha utána bármikor újra szeretném telepíteni Windows11-el a gépem először mindig a Win10-et kell felraknom és onnan frissítenem Win11-re vagy mi a módja hogy a windows11 is eredeti legyen egyből win10 nélkül. Microsoft fiók nincs.

2022. márc. 30. 17:12
 1/3 P.O.C. ***** válasza:
100%

Digitális licencet kapsz, ami azt jelenti hogy az MS szerverein tárolódik a géped adatai amit hardver azonosítókból hoz létre.

Követelőző telepítésnél a szerver felismeri a gépedet, és automatikusan beaktiválja magát.

2022. márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a Windows 10-et egyszer már aktiváltad, akkor tiszta telepítésnél is aktiválódni fog a Windows 11, nem kell feltétlenül frissítened. Illetve mivel hivatalosan még a Microsoft nem árul Windows 11 termékkulcsokat, ezért egy soha nem aktivált Windows 10 kulccsal is tudod aktiválni a 11-et. Sőt, talán még a Windows 8/8.1-es kulcsokkal is.
2022. márc. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Kis kiegészítés. Van egy gépem ami még 2012 -ben lett vásárolva, és ma már csak teszt célokra használom.

Az első rendszer Windows 7 Ultimate volt rajta, ami nem legális módon loaderrel volt aktiválva. Mikor ingyenesen lehetett frissíteni 7-ről Windows 8 -re frissítettem aktív maradt, ettől kezdve már soha nem kellett semmilyen aktiválást csinálni. Onnan 8.1 -re frissítettem majd 10 -re, és a 11 -et is ezen próbáltam ki először. Mindent az ingyenes frissítési lehetőség keretein belül. Az se tudom mi lehet a licenc kulcs, de nem is érdekel. Most tiszta telepítéssel visszaraktam rá a Windows 10 Pro -t, amit megint csak nem kellett aktiválni. Csinálta magától.


Csak az alaplap és proci nem volt benne cserélve a 10 év alatt. Minden más többször is.

2022. márc. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!