Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win10-es gépen bootoltam...

Win10-es gépen bootoltam USB-ről Zorin linux-t live módban. Ránéztem a rendszervinyóra a fájlkezelőjével, látott mindent, de most nem bootol a windows. Mit érdemes megpróbálni újratelepítés helyett? Windows telepítő usb-t próbálok most szerezni.

Figyelt kérdés

Ez működhet?

[link]


2022. ápr. 4. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Boot-kor mit ír ki?
2022. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gond, hogy nem vagyok a gépnél és nem leszek csak meló után , és nem tudom pontosan :(...
2022. ápr. 4. 11:09
 3/10 anonim ***** válasza:

húzd ki az usb-t. A Zorint.

A "Ránéztem a rendszervinyóra" um. be-mount-oltad és nézegetted vagy módositottál is, ha nem volt flashboot-os?

2022. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3-as nem módosítottam, csak browseoltam, de aztán megpróbálta a gép javítani automatice és nem jött be.

Macrium reflect boot fix nem javította ki.

Bejött egy kék hátteres indító 00x00000 ilyesmi számsor meg pár választható opció, recovery stb.. végül commandline-os módit próbáltam de ott meg access denied volt a bootrec /fixboot stb esetén. és akkor inkább lementettem és újratelepítettem...

2022. ápr. 4. 22:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Az nagyon durva ha Live Linuxal bronzoltál rá és ráírt valamit. Ez inkább user errornak tűnik. :P
2022. ápr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Windows 10 Live CD esetén parancssorban kellene csinálni valami javítást, csak azt nem tudom mit :( Esetleg "fixboot" ha van ilyen.
2022. ápr. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

bootrec.exe /FixMbr

? talán, et a master boot record/bejegyzés helyrepofozására volt jó korábban

Ez a kék dolog, nem un. kékhalál? Előzőleg volt gond, hogy Zorin-nal boot-oltál vagy csak kiváncsiság?

2022. ápr. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy mai normális gépen nincs is Mbr...
2022. ápr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

bootrec /fIXBOOT-volt az amit próbáltam, mert EFI partícciós..

Amúgy más linuxot régen használtam már így, és akkor nem emlékszem, hogy gond lett volna, azért nem is számítottam rá..

2022. ápr. 5. 08:01
 10/10 A kérdező kommentje:
A /FIXBOOT opcióval volt az a baj, hogy access denied-et írt.
2022. ápr. 5. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!