Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a legjobban...

Hogyan lehet a legjobban optimalizálni egy számítógépet minecraft szerver futtatásához? (operációs rendszer, beállítások, internet elérési dolgok stb)

Figyelt kérdés

Egy minecraft szervert szeretnék futtatni egy itthon meglévő számítógépről.

(i5 4.gen, 8GB DDR3, integrált VGA, 250 GB HDD) 0-24 es szerverre gondoltam, kb 3-4 playerrel.



#szerver #optimalizálás #Minecraft szerver #szerver optimalizálás #gép optimalizálás
2022. ápr. 9. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
És mi a probléma?
2022. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen oprendszered is van?
2022. ápr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Még semmilyen, nemsokára szeretném üzemeltetni valahogy (ha egyáltalán sikerül) Mondták sokan, hogy szervernek nehogy Windows-t használjak (inkább Linux), van-e valami kifejezetten szervereknek való oprendszer?
2022. ápr. 9. 18:55
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A Minecraft hivatalos Wiki-oldalán:

[link]

szerepelnek a követelmények.

2022. ápr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én VPS-en debiant használok és docker-ben futtatom a szervereket. Neked nem kell docker, csak ha több dologra is akarod használni a szervert, akkor érdemes elgondolkodni rajta.


Kezdésnek megnézném az a verzió amit szeretnél használni szerverben az mit támogat, mik az opciók.


Azt tudom, hogy docker image is van minecraft szerverből, így könnyebb lenne indítani és akár többet futtatni egymás mellett.

2022. ápr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam ilyen nagy számokra, csak egy szervert szeretnék futtatni, magamnak meg 2-3 embernek, csak optimalizálni akarom a gépet. Azon kívül másra nem használnám, max megnézni a szerver konzolt. server.jar-os szerverre gondoltam.
2022. ápr. 9. 19:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak erre van használva, akkor ne is rakj grafikus felületet rá, csak konzolos linux.


Sokan azt hiszik az mekkora nagy dolog, pedig ha belegondolsz minecraftban is sok parancsot írsz be és nem félsz tőlük :)

Megnézel pár tutorial videót, leírást linux kezelésről és felírod a fontos parancsokat.


Pár hónap múlva meg már fejből fogod használni, ha mégsem tudsz valamit, akkor --help vagy google segít :) Cserébe erőforrást spórolsz a gépen és több marad a szervernek.

2022. ápr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szóval akkor linux. Köszönöm :)
2022. ápr. 9. 19:13
 9/12 A kérdező kommentje:

Ja, és még egy kérdés, bocsi:

Melyik linux verzió a legjobb erre?

2022. ápr. 9. 19:16
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mint már felettem írták: Debian. Elterjedt, sok segítség érhető el hozzá.


Legfrissebb, stabil verzió (jelenleg ez a 11.3.0 verziószámú "Bullseye" kódnévre hallgató), a 8 GB RAM miatt 64 bites (amd64) architektúra, amiből a "netinst" változat (a telepítő lemezkép csak a legszükségesebb dolgokat tartalmazza, a többi dolgot a netről szedi le) ajánlott:

[link]


Unetbootin/Balena Etcher/Rufus segítségével "kiírod" USB meghajtóra, elindítod róla a gépet és ha a telepítő menüjében kiválasztod az Advamnced options menüből:

[link]

az Expert install menüpontot:

[link]

akkor részletekre menően testre tudod szabni (nem kell megijedni, a szöveges felületű telepítő eléggé szépen végigvezet a telepítés lépésein) - például a szoftverválasztásnál:

[link]

érdemes semmit sem bejelölni, így tényleg csak a leges-legszükségesebb dolgok lesznek telepítve.


A feltelepített minimálrendszerre felpakolhatsz (A csomagok telepítését az apt install <csomagneve> parancssal végezheted) egy SSH-szervert (openssh-server csomag), amivel távolról (például Windowsból a Putty - [link] - segítségével) tudod adminisztrálni, az OpenJDK-t (openjdk-8-jdk csomag), ami a Minecrafthoz kell, illetve a wget nevű letöltőprogramot (wget csomag), amivel letöltheted a Minecraftot (wget [link] parancs), majd kicsomagolva (tar -xvf Minecraft.tar.gz ) azt beléphetsz a kibontott könyvtárba (cd minecraft-launcher) és futtathatod (./minecraft-launcher).

2022. ápr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!