Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Cad-Cam informatikusnak...

Cad-Cam informatikusnak mennyire kell matek tudás?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 11. 05:44
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem olyan nincsen, hogy "Cad-Cam informatikus". Olyan van, hogy pl gépészmérnök, aki Cad-Cam-ot használ. És igen. Egy gépészmérnöknek kőkemény matematikai tudással kell rendelkeznie.
2022. ápr. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

De, van CAD-CAM informatikus. Én is jártam egy darabig ilyen tanfolyamra, aztán bizonyos okok miatt abbahagytam.

A munkahelyem voltak kollégáim, akik ilyen munkakörben dolgoztak, az ő feladatuk az volt, hogy 3D-s modellből készítsenek CNC programokat, amiket aztán a marósok és az esztergályosok ráengedtek a munkadarabra. Ez nem mérnöki feladat, bárki megtanítható rá, aki tisztában van a CAD-CAM alapjaival.

Szerintem ehhez a szakmához nem kell hozzá különösebb matek, nálunk igazából nem is volt. A legnehezebb tananyag talán a programozás volt, asszem C-ben toltuk, de csak az alapokat vettük át (ciklusok, elágazások, stb.).

2022. ápr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha túljutott az általános iskola 6. osztályán és az ujjait használva össze tud adni két számot akkor már nyert ügye van. De ha már ott elbukott...
2022. ápr. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valászokat! :) <3
2022. ápr. 11. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!