Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mérnök informatikus/informatik...

Mérnök informatikus/informatikus diplomához feltétlen szükséges nagy szintű matematika tudás?

Figyelt kérdés
Mérnök informatikus, vagy informatikus pályára készülök, de a matematika nem igazán megy és nem is érdekel túlzottan. Programozni szoktam egyébként, de nem túl bonyolult algoritmusokat. Nem is a programozás irányában szeretnék elhelyezkedni, hanem valamilyen nyomozó hatóságnál. Milyen szinten kell a matematika az egyetemen a diplomához? Vagy így felejtsem is el az egész dolgot? (Jelenleg 10. osztályos vagyok)
2011. dec. 10. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen. A matek az alapja az egésznek.

Nyomozó hatóságnál miket csinálnál? Nincs valami olyan képzés, ami ahhoz esetleg közelebb áll?

2011. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Matek emelt szintű, minimum 4es érettségi. És onnantól kezdve matek-matek-matek az egyetemen. Ha megnézed a felvételi előírásokat, benne is van a matek.
2011. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendőrségnél például törölt adatok visszaállítása, levelezések áttekintése töröltekkel együtt, jelszavak megszerzése..stb. Nem túl bonyolult dolog, biztos, hogy vannak nehezebb feladatok is de nem tudom az összeset.

Nemzetbiztonságnál nyilván már egy komplikáltabb dolog lenni, hiszen ott minden adatgyűjtés titokban történik. Ott fel is van tüntetve, hogy mérnök informatikust keresnek, nyilván ilyen feladatokra.

2011. dec. 10. 11:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon erős a matek, erősen meg fogod szenvedni az analízist, ha nem fekszel rá. Ha nem az erősséged, akkor először magántanárral vegyél át mindent, így talán még nem vagy elkésve.
2011. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!