Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egyszer csak kikapcsolt a pc...

Egyszer csak kikapcsolt a pc és azóta semmi. Szerintetek mi lehet a gond? Részletek alább.

Figyelt kérdés
Egyik nap megfigyeltem, hogy elkezdett maxon forogni az egyík hűtő ventilátor amint játszottam bármilyen játékkal, nem nagy gépigényüekkel. Eddig sosem pörgött maxon hangos sem volt játek közben max csak ha videót exportáltam. Szóval elég gyanus volt. Arra gondoltam, hogy valami tulmelegszik ezert megneztem a hőfokokat es talan a videokartya volt de mivel a regebbi homersekleteket nem ismerem igy csak tipp. Szóval estig semmi gond se volt amikor mar tobb órája nyomtam akkor késő este egyszercsak kikapcsolt. Azóta semmi, ha próbálom bekapcsolni el sem indul nem reagal, meg se moccan, semmi hang vagy pittyenés. Lehet a tápegység? Viszont egy-két belső led ég, az egyik a videó kártyán, akkor kap áramot ugye? Akkor viszont mi lehet a gond? Ötletek?

2022. ápr. 15. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tápegység-hiba lehet.
2022. ápr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mikor volt utoljára takarítva, kifúvatva újra pasztázva a processzor és hűtője?

Tápegység is kérdéses lehet, azt is lehet takarítani.

2022. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A tápegységben van a nagyáramú rész, de van ott egy Standby-nak nevezett mini tápegység is, ez tartja életben a gépet, hogy akár távolról is éleszthető legyen, na attól világíthatnak a LEDek.

A tápegység a csatlakozók lehúzása után külön indítható, persze akkor nincs rajta terhelés, de ha indul a ventilátora az ad némi esélyt.

Ha nem indul, egyértelműen kuka (bár javítható, de nem biztos, hogy megéri)

2022. ápr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha kihúzom a konnektorból akkor a ledek sem világítanak.
2022. ápr. 15. 10:41
 5/11 A kérdező kommentje:
Takarítva egy kétszer volt. Újrapasztázva nem. Kb 4 éves gép.
2022. ápr. 15. 11:17
 6/11 anonim ***** válasza:

PC ATX tápcsatlakozó - BSS elektronika

[link] › ...

PC ATX tápcsatlakozó. A táp indítása a PS-ON (zöld vezeték) testre kötésével végezhető. Felemelve a testről a táp leáll. Egyéb ...


Ha valamilyen szinten haladni akarsz:

Húzd le az alaplapról a 20 vagy 24 pólusú csatlakozót és egy csipesszel, darab U alakú dróttal zárd rövidre a ZÖLD és Fekete (valamelyik) vezetéket.

Ugyanezt csinálod kb. a bekapcsoló nyomógombbal is.

Megy, forog a ventilátor vagy nem?

Ha nem, akkor az összes többi csatlakozót is húzd le, mert eddig terhelésként rajta voltak.

Indítsd, mint az előbb.

Most mit csinál?

2022. ápr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én tippem a videokártya volt már akkor, amikor még el sem olvastam végig a kérdést. A hőmérséklet alapján te is arra gyanakszol.


Valszeg a videokártya ventijét hallottad felpörögni. Én laptoppal jártam pontosan ugyanígy.


Ha van alaplapi videód akkor vedd ki a videó kártyát, és tedd át a monitort az alaplapira. Ha a kártya lett zárlatos mint azt sejtem, akkor el fog indulni a gép. De a kártyát MINDENKÉPP távolítsd el a próba előtt!

2022. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kivettem a video kartyat atdugtam a monitort az alaplapiba. Semmi. Viszont megfigyeltem, hogyha áramtalanitás után próbálom bekapcsolni akkor egy pillanatra felvillan belul egy kis led mintha próbálkozna de mindig csak az elso alkalommal. Ha masodszor probalom mar nem villan
2022. ápr. 15. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor viszont az előttem hozzászólóknak lesz igazuk, és ez tápegység-hiba.
2022. ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ majd megírom mi lett. Addig is ha van ötlet bárki írhat.
2022. ápr. 15. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!