Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezt írta a tanárom: a fejezetc...

Ezt írta a tanárom: a fejezetcímek után két sorközt, a közcímek előtt 2, utána 1 sorközt hagyjon ki! Akkor pontosan mit is szeretne?

Figyelt kérdés

Cím után üssek 2 entert, azaz 2 sort hagyjak ki? Vagy állítsam be a térközt utána duplára? De ha beírom értéknek, hogy 2, akkor többszörös lesz.


Vagy csak én nem értem ezt az egyszerű leírást? xd



2022. ápr. 25. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Mi lenne, ha megkérdeznéd a tanárt?
2022. ápr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

"Cím után üssek 2 entert, azaz 2 sort hagyjak ki? "

Öhm... az "enter" mióta sorköz?? Szövegszerkesztési alapok, kb. első tanóra.

Mondjuk ő is rosszul fogalmazott, de rá lehet jönni, hogy az nem sorköz, hanem térköz akar lenni. Sorköz alatt a bekezdések sorai közötti távolságot értjük, térköz alatt pedig a bekezdés előtti, és utáni kiahgyást.

A "2" pedig bizony a duplát jelenti. Beírhatod kézzel is, természetesen mivel ilyenkor nem előre definiált értéket adsz meg, így az "többszörös" lesz, de ha ennek az értéke kettő, akkor ugyanazt éred el, mint a duplával. Sok olyan dolog van a számítógépek világában, amit több módon is el lehet érni.

2022. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
#2 nyugi, fejlesztői dokumentációkban is gyakori jelenség, hogy ráfekszenek az enterre. Ezeket az érettségin hogy nem hajították ki? Már ha infóból érettségiztek egyáltalán.
2022. ápr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

#3: Jó, megpróbálom überelni. :D

Főiskola, számítástechnika tanszék, szóközzel kinyomva a "középre igazítás".

2022. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Na. Tapasztalatom szerint a középiskolán kívül kb senkit nem érdekel, hogy a térköz funkcióval csinálsz térközt. Több tíz oldalas dokumentumtól fölfelé praktikus inkább.


Amúgy én matekból és fizikából érettségiztem, így sikerült elkerülni ezeket a sületlenségeket.

2022. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én akkor sem értem.


"Sorköz alatt a bekezdések sorai közötti távolságot értjük, térköz alatt pedig a bekezdés előtti, és utáni kiahgyást."

Ha azt írta nekem, hogy 2 "sorközt hagyjak ki utána", akkor valójában az utána lévő térközről beszélt. Ugye? Viszont ha beírom értékbe, hogy 2, az semmit nem fog csinálni. Látványosabb a sorköz duplája...


"Mi lenne, ha megkérdeznéd a tanárt?" Megkérdeztem, erre írta ezt. Örülök, hogy egyáltalán képes volt válaszolni nekem. És mivel nem tud egyértelműen beszélni, bekavarodtam.

2022. ápr. 28. 19:45
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Mondom. Kérdezd meg a tanárt. :D #1. voltam

Barkóba jó dolog, főleg úgy, hogy a kitalálandó szó ismerete nélkül. :)

2022. ápr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7-es


Mondom. Nem lehet elérni a tanárt.

2022. ápr. 28. 19:54
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül kiderült: azt akarta volna kinyögni, hogy 2 sort hagyjak ki...
2022. ápr. 29. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!