Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógépben mi az AUX?...

Számítógépben mi az AUX? (Speedfan hőmérséklet jelző programban nagyon magas)

Figyelt kérdés

Eddig nem volt gond vele régebben is mikor néztem 60 fokot írt de ma leszedtem a proci ventilátorát és kifújtam kijött belőle rengeteg por szösz stb aztán miután visszaszereltem és visszadugtam elindítottam a gépet a venti is pörög de ahogy betölt a windows elkezd nagyon pörögni a processzor ventilátorja speedfan program szerint 2070 RPM és az AUX hőmérséklete folyton 80-98 és emiatt folyton pörög erősen a proci ventilátora 2000 rpm fölött már a windows elindulása után is régebben alapjáraton 1100 rpm között forgott a többi elem hőmérséklete normális CPU 32 GPU 39 merevlemezek SSD-k is normálisan forognak egyedül az AUX ami brutál nagy és szerintem amiatt pörög így a proci ventije is

egyéb más ventilátor nincs a gépen csak a vidikarinak van ventije meg a procinak és ennyi



2022. máj. 5. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

-19-127°C-ig bármilyen értéket írhat az AUX.Az alaplap I/O chipjének egy hozzá nem rendel bemenete.


Akár minden újraindításnál más értéket vehet fel,ha nincs használatban valamilyen külső hőmérő eszköz.


Ha nincs házhűtőd hőmérővel,akkor figyelmen kívül hagyható.

2022. máj. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok alaplapnál kikapcsolható a BIOS-ban vagy az UEFI-ben.


#1 voltam.

2022. máj. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
csak az is fura nekem hogy állandóan 2000 RPM fölött pörög a proci ventije úgy hogy előtte 1000 körül forgott, és azt olvastam valahol hogy ha leszedem a processzor hütőjét akkor beszárad a paszta ezért újra kell pasztázni ez valós?
2022. máj. 5. 10:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges.Egy újra pasztázást megér a történet,odafigyelve a procihűtő helyes visszaépítésére.
2022. máj. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 4es válaszoló: igen végül az lett a vége és megoldotta a problémát most már az aux 35-42 proci venti sebessége átl 960 RPM bementem számitógép boltba mondtam srácnak mit csináltam hogy leszedtem a ventit kifújtam és még jobban búgott sokkal forróbb volt mint előtte és mondta hogy ha leszedem a ventilátort akkor muszáj az előző pasztát letakarítani róla és újat felnyomni rá mert ha leszedik a ventit és sokáig nincs letakarva a processzor akkor beszárad a rajta lévő paszta és rossz lesz ezt azért írom le hátha valakinek hasonló problémája lenne
2022. máj. 5. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!