Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri ebben az esetben...

Megéri ebben az esetben PC-ről konzolra váltanom? Mennyit ér ez a gép?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, van egy gamer gépem de mostanában kevesebb időm van játszani. Ezért azt a kis időt nem szeretném beállításokkal meg mókolgatással eltölteni, kezdem unni az esetenkénti driver hibákat, játékkliensből is van egy rakat, a fagyásokat (ha olyan játékról van szó) meg a folyamatos fejlesztgetést toldozást-foldozást. Volt már konzolom régebben szóval a megszokással sem lenne gond. Az is szempont hogy legalább 5-6 évig szeretném használni a konzolt úgy hogy max csak játékokra esetleg tárhelyre költenék a későbbiek során.


Mindkét újgenerációs konzol érdekel, elsősorban a Xbox Series X vagy a Playstation 5. A mostani gépemet eladnám mert úgysem használnám játékra és vennék helyette egy laptopot 150 ezer körül ami nekem bőven megfelelne netezésre, doksik szerkesztésére (másra nem kell).


A gépem:


- Ryzen 5 2600

- 16GB DDR4 Corsair Vengeance

- Gainward RTX 2060 Phoenix

- Asrock B450M-HDV

- 1 TB Seagate Firecuda SSHD

- Segotep Polar Light V3

- Corsair CX550M


Mennyit érne így a mostani gépem?



2022. máj. 6. 11:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#10-ben természetesen a remasteredre gondolok. Konzolon rosszabbul néz ki mint a 10 éves PC verzió
2022. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Egy dolgot tisztázni akarok. Engem nem igazán érdekel hogy néz ki egy játék, főleg amikor már a legtöbb azért bőven 1080p felbontás felett fut az új konzolokon, ezt kár tagadni. Sok esetben raytracing mellett.


A 9-es válaszoló pontosan leírta azt amit én sem szeretek a pc gaming esetén. A kérdésem inkább erre irányult, így sem érné meg konzolra vàltani?

2022. máj. 6. 14:04
 13/16 anonim ***** válasza:

Őszintén, szerintem túl jó a jelenlegi géped ahhoz, hogy átválts róla konzolra. A legtöbb játék még teljesen jól elfut ezzel a videokártyával közepes/magas beállításokon. A kártyát feltételezem, jó drágán vetted, az is lehet, hogy jóval kevesebbért megvehetnéd most újonnan, mintha a te új áradból levonnál 20-30%-ot.


A kérdés így inkább arra tolódik el, hogy mennyi pénzed van egy konzolt és egy új laptopot is vásárolni. Nem valószínű, hogy a használt számítógéped eladásából jönne közel annyi, amennyi egy új konzolhoz és egy új, olcsóbb laptop vásárlásához elég.

2022. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Amúgy sem lehet most se PS5-t se Series X-et venni, úgyhogy ez leeegyszerűsíti a kérdést.
2022. máj. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#13 Köszi a választ. Mint már említettem, nem csak a gépem árából vennék konzolt, van még félretéve erre a célra. Csak arra gondolok hogy pl. a Xbox Series X azért jóval erősebb és gyorsabb a mostani gépemnél minden tekintetben és pár év múlva ahogy nőni fognak a gépigények lehet már szebbek lesznek rajta a játékok is meg jobban fognak futni mint most.


#14 Egy haverom kb 2 hónapja jutott hozzá egy PS5-höz, igaz drágábban, csak figyelni kell a készleteket meg résen kell lenni. Jófogás, Facebook Marketplace is tele van alig használt/bontatlan garanciális konzolokkal. Series X-et ugyanúgy lehet kapni 189-210 ezer között.


[link]


[link]

2022. máj. 6. 16:44
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi hülye van itt...
2022. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!