Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik dobozba kell nyúlnom...

Melyik dobozba kell nyúlnom hogy tudjam a másik kettőt?

Figyelt kérdés

Informatikai kompetencia teszt kérdései között volt . De nincs elmagyarázva hogy miért , valaki tudja?


Adott 3 doboz. Az egyikben ceruzák vannak a másikban tollak, a harmadikban vegyesen. A dobozok rosszul lettek felcímkézve, így most egyikben sem az van, mint ami rá van írva. Anélkül, hogy belenéznél egy dobozból egyetlen tárgyat vehetsz ki. Melyik dobozba kell belenyúlni, hogy utána meg tudd mondani, melyikben mi van?


A helyes válasz a vegyesbe. Szerintem meg nem lehet ebből megállapítani.



2022. júl. 2. 09:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Igen de aki életében nem látott ilyet mint én az nem fogja megoldani 10 perc alatt sem nemhogy 2 perc alatt. Ezt a szétválogatást is csak onnan tudtam hogy már ismertem a 81db tkömtudja mis feladatot és ott 3* 27 és ez a csapda mert egy laikus az életbe nem asszociál arra hogy a 81 ben van egy szám ami pontosan megvan 3 szor. De látod még ezek után sem tudtam megoldani ezt a 8 as osztatot pedig én is próbálkoztam hogy 3-3 és akkor marad 2 de ott is arra jutottam hogy a 2. mérés után megint fel kell raknom a 2 db ot amit kivettem .


Ez a golyós meg fingom sincs egyáltalán mi az hogy eloszlás. Kérhetem azt hogy az egyikbe fekete másikba fehér de akkor sem én húzok ,akkor is 50% az esély hogy fekete . Vagy ugyan annyit mindenből akkor meg teljesen egyforma a két doboz ,megint tök mindegy hogy melyikből húznak akkor is 50% az esély. Nem értem. Most azt állítod hogy belehet rakni a golyókat úgy hogy 100% ban fehér legyen az első húzás , úgy hogy senki nem tudja mi van a dobozban és nem is látja amit húz?

2022. júl. 2. 19:45
 12/20 anonim ***** válasza:
#11 lehet félreérthetően írtam, az eredmény egyébként csaknem 75%, talán ez segít egy picit.
2022. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szóval a maximális esélyre a lehető legjobbat értettem.
2022. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem értem mi a feladat. Akár hogy rakod bele a golyókat mind a kettőben vegyesen lesznek . Tehát a random húzásra random dobozból vagy fekete vagy fehér lesz kihúzva . Ez 50% . Miért lenne nagyobb esélyed a fehérre?
2022. júl. 2. 23:31
 15/20 anonim ***** válasza:
nem kell mindkettőbe 50-et rakni, egyikbe többet is rakhatsz, másikba kevesebbet.
2022. júl. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Ha egy fehéret raksz az egyikbe akkor is két doboz van ,a másik dobozba meg kétfajta tehát mindenütt 50% szerintem.
2022. júl. 3. 10:58
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem, az egyikbe csak fehér, a másikba csak fekete. Ez 100-0 és mivel 50-50 az esélye, hogy a jó dobozt választod így a legjobb esélyed 75%
2022. júl. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Igen (de hogy mi?)


Az egyikbe 1 fehér kerül a másikba 49 fehér és 50 fekete. 50% az esély hogy azt a dobozt választod amiben az 1 fehér golyó van, de ha nem, akkor csaknem 50 hogy fehéret húzol.

2022. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Hülyeségnek tartom az egészet , attól hogy kétszer választhatsz 50% ot nem biztos hogy ez jobb esély. Ez ugyan az az idegörlő szituáció mint a valóvilágban a kiszavazás . Az egyik körben még bent maradtál de idegeskedhetsz tovább hogy na most kiesel e . És ott már 50 fekete golyó van tehát nagyobb az esély hogy feketét húznak. Tehát nem is pontosan 75% a matematikai esély.
2022. júl. 4. 20:00
 20/20 anonim ***** válasza:
..... Ember, neked mi a franc bajod van. El lett mondva, hogy a LEGJOBB esélyed 75%
2022. júl. 5. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!