Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az informatikatanár rosszul...

Az informatikatanár rosszul magyaráz?

Figyelt kérdés

Az infótanárunk, akihez már csak a közép fakultációra járunk, számomra fura.


Magával a tanítási módszerével van gondom,- a tudását nem kérdőjelezem meg. :)


Szóval most voltam 11.-es. 9.-10. osztályban, mikor felkerültem gimibe, akkor lett ő a tanárom. Az infó órákon nem nagyon tanultunk, legjobb esetben megcsináltunk egy egy PPT-t, vagy Word-ot (egyedül, jegyre. 0 magyarázással) többnyire szabadfoglalkozás volt, szóbeli felelet vagy elmélet semmi.


Általános iskolában tanultam infót 4.-8.-ig, itt tanultam meg az excel, word, PPT alapjainak alapjait. Nos ez a tudás picit bemacskásodott azóta.


Tehát infó órán nem volt semmi excel, access, weblap.. ezért jelentkeztem infó faktra ugyenehhez a tanárhoz, mivel érettségizni is ebből fogok közép szinten jövőre.


Nos a faktokon közösen csinálunk excel, access, néhány weblapot. A bajom az az, hogy nem sokat magyaráz, meg hülyeségekkel próbálja megértetni velünk a dolgokat.


Például az excelnél honnan tudnánk 29494983 beágyazott függvényt, mikor soha nem is hallottunk róluk? Azt se tudjuk milyenek vannak, a legtöbbet hol kell használni..


Szóval úgy kezeli ezeket, mintha mi zsenik lennénk, pedig nem is értjük egyaltalán.

Az alapoktól kellett volna kezdenie, nem?


Accessnél például semmit nem magyaráz, csak másolni kell amit ő csinál. Aztán ott se tudjuk, hogy mit miért csinál, meg miket kell beírni oda.


Weblap is halott ügy, a Kompozer amúgy is egy rakat szar, a nő meg nem mond semmit.



Youtube videókkal fel tudok készülni az érettségire?



2022. júl. 12. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Hát lehet többet elérsz vele, bár gondolom akkor most sem épp értékelhető az amit info oktatásnak neveznek a sulikban, nálunk se volt jobb anno, kezdve azzal hogy technikailag kb 5-10 év lemaradásban volt a tanár informatika terén, de oké... megtanultuk azt amit el si felejtettünk mára kb.
2022. júl. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%

Nem, nem úgy kezdi, mintha zsenik lennétek, hanem úgy, mint akik nem csak melegedni jártak be 9.-10.-ben.

Én nem kétlem, hogy vannak rossz tanárok, pláne informatikában, ahol akik tényleg értenek hozzá, 90%-uk már rég rendszerüzemeltető, vagy szoftverfejlesztő, de azért na... kettőn áll a vásár.

Gondolom, ti sem kapadoztok, hogy "tanár úr, legyen szíves ezt nulláról elmagyarázni, mert semmit nem tanultunk meg a 10.-es anyagból". Ő azt feltételezi, hogy ha már érettségizni akartok, akkor nem "gyógy-infósok" vagytok, hanem legalább egy átlagos tudás ragadt rátok alapórákon.

A függvényeknek meg nem kell mindegyikét ismerni. Hallottál már a függvény varázslóról? Ott külön kategóriákba szedve ott vannak az egyes függvények, részletes leírással. Egyébként is: az alapvetőbb függvényeket már 10.-ben is illett tudni. (HA, FKERES, VKERES, SZUM, stb.) Ahhoz pedig, hogy mikor mit használj, gondolkodni kell. Ez nem olyan, mint angolból, hogy itt vannak a szavak, nesze, tanuld meg... Itt nincs előre bebiflázható recept, hogy mit mikor kell használni. A gondolkodásmódot kell elsajátítani, azt pedig csak gyakorlással lehet. A középszintű fakt 90%-ban egyébként is a gyakorlásról szól.

"Az alapoktól kellett volna kezdenie, nem?"

Nem. Az alapokat általános iskola 5.-8. osztályában, illetve 9.-10. osztályban kellett volna elsajátítanotok.

Azt meg nem fogom elhinni, hogy alapórán csak a farkatokat vertétek. Minden bizonnyal tanultatok volna, csak ti jó önérzetesen tojtatok az egészre.

De még egyszer mondom: néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Ne csak itt legyen nagy a szád, tessék neki is elmondani, hogy hatalmas nagy hiányosságaid vannak, még az általános iskolára visszamenőleg, és te ebben szeretnél segítséget kérni.

A webszerkesztés témakörnek szerintem sem célja, hogy egy amatőröknek tervezett szerkesztőcskét tanuljon be az ember (amit egyébként a hivatalos szoftverlista szerint már nem is lehet használni), hanem az lenne, hogy megismerkedjetek a HTML és a CSS alapjaival.

Bár mondjuk akinek egy Excel függvény gondot okoz, azt megnézném, hogy hogyab fog boldogulni a CSS-sel.


"Youtube videókkal fel tudok készülni az érettségire?"

Ilyen hozzáállással nem.

2022. júl. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Az egész Magyar informatika oktatás egy kupac bűzölgő ürülék, nem csak a tanárod magyarázata.

Kezdjük ott, hogy nem készséget tanítanak, hanem programot. Nem azt tanítják meg, hogy egy táblázatkezelőben miket lehet csinálni, vagy hogy találj meg egy neked szükséges függvényt, hanem az Excel menüszerkezetét. Emiatt ha odakerül a delikvens egy LibreOffice elé, vagy akár csak egy új Excel verzióhoz, már lefagy.

Folytassuk ott, hogy olyan dolgokat tanítanak, amik ezer éve elavultak és senki sehol nem használja. Pl. Access-t soha a büdös életben nem fogod használni. Helyette inkább az SQL-t kellene rendesen megtanítani, mert az kb hasonlóan működik bármilyen RDBMS alatt.

Weblapszerkesztésre sem WYSIWYG editorokat kellene használni (pláne nem Kompozert), hanem a HTML alapjait normálisan megtanítani...

2022. júl. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Youtube videókat ha ilyen szinten állsz felejtsd el. Nem lesz elég. Mert ott sem tudsz visszakérdezni.
2022. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
50%
Én youtube videókból készültem fel informatika érettségire, úgy, hogy középiskolában nem volt informatika órám és 86 százalék lett.
2022. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!