Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért léteznek még informatika...

Miért léteznek még informatikatanárok?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy pályakezdő tanár a közoktatásban nettó 172 ezres fizetést kap. Aki csak egy kicsit kis konyít az IT-hez, hogy mehet el mégis ennyiért dolgozni?

2022. febr. 7. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Egyrészt, mert tanár akar lenni.

Másrészt, attól, hogy ért az irodai szoftverekhez (mert általában csak azokat tanítják iskolában) még nem lesz informatikus, hogy több százezrekért alkalmazzák egy IT cégnél.

2022. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Attól, hogy nem kell tanítania a programozást, tudnia még kell (láttam a tantervüket). Márpedig a 6 éves egyetemi tanárképzés alapján biztosan több tudást szed magára, mint egy 6 hónapos bootcamp-en, mégis bootcamp után is háromszor ennyi fizetés.
2022. febr. 7. 14:56
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

"Jelenleg egy pályakezdő tanár a közoktatásban nettó 172 ezres fizetést kap."

Bruttó 312000 (nettó 207480) Ft:

[link]

amiről te beszélsz, az az alapilletmény (bruttó 260000, nettó 172900 Ft).


"Aki csak egy kicsit kis konyít az IT-hez, hogy mehet el mégis ennyiért dolgozni?"

Azért, mert pedagógusnak lenni hivatás - még ha nem is fizetik meg annyira.

2022. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

#1: Az informatikatanároknak tanítanak programozást

[link]

a Nemzeti Alaptanterv szerint már általános iskolában tanítaniuk kell programozást:

[link]

persze ezt nem olyan magas szinten végzik, de egy általános-/középiskolában nem is programozókat képeznek, így a pedagógusnak sem kell vérprofi programozónak lennie, csak jól tudja oktatni.

2022. febr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Az a szint, amire egy informatika tanárnak el kell jutnia programozásból, az még bőven hobbi szint és nem piac képes programozási tudás. Persze, van aki tud rendesen programozni, ezek vagy "lusták" és kis fizetésért kis munka elven választják az iskolai munkát, vagy szeretnek tanítani, vagy a harmadik, hogy szabadúszó egyéni vállalkozóként programozgatnak, az iskolai állással meg le van tudva a TB, nyugdíjjárulék stb és valamennyi biztos bevétel is azért van.
2022. febr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
#4 jaj emlekszem eloszor logoval probalkoztak, aztan nyolcadikban sql. hat nem sok maradt meg. kozepiskolaban hozza se nyultunk a programozashoz, csakis office programokat hasznaltunk meg kepszerkesztot (gimp)
2022. febr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6: A Logo a programozás alapvető struktúráinak látványos megismeréséhez, gyerekek számára teljesen ideális eszköz - világszerte elterjedt.

SQL-t gyanítom adatbázis kezelés (Access?) címén tanulhattatok.


Hogy középiskolában miért nem tanultatok programozni, nem tudom. Talán akkor - mivel nem írtad, mikor jártál általános-/középiskolába - még nem volt annyira hangsúlyos, nem volt meg a kellő szaktudása a tanárnak, vagy nem látta a társaságon, hogy érdemes lenne oktatni ilyesmit (középszintű érettségin nem elvárás, így fakultáción/szakkörben - ha volt - előkerülhetett).


Én tán "gyűröttebb fejű" (és talán szerencsésebb) vagyok: általános iskolában, szakkörön, Commodore Plus/4-en Basic (talán a végére szereztek IBM PC-t is, rajta DOS-szal), középiskolában (1996-) Dos, Windows 3.11, majd Windows 9x, Word, Excel, Powerpoint (talán még 6.0-ás változat), Internet-használat, kevés Linux (telneten keresztül használva - akár otthonról, betárcsázós Interneten keresztül is el lehetett érni az iskolai szervert, így a levélfiókot is), majd fakultáción Access és Turbo Pascal.

2022. febr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#4 Csak érdekességképp, középiskolában már tanítanak kötelezően programozást, talán két éve, a tárgyat is átnevezték digitális kultúrának. Nyilván nem egyetemi szintről van szó, de nem is arra van - kellene az olcsó programozó munkaerő a piszlicsáré melókra, megkockáztatom, hogy nincs 10-12 év, és a rendszergazda-szintű programozgató/scriptelgető minimálbérhez közeli fizetést fog hazavinni.
2022. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5:

Én anno informatikatanár szakon kezdtem, de átmentem proginfóra. Ugynaazt a programozást tanultuk, csak több volt még +1 félévünk, mint a kifutó progmat szakon. Persze ez kevés, hogy valaki programozó legyen, de akik elvégezték a szakot, azok közül konkrétan egyet sem ismerek, aki ma tanítana, éa nem programozóként vagy más IT területen dolgotna. Ellben van olyan ismerősöm, aki gazinfón végzett, aztán mégis úgy gondolta, tanítana, és most tanít, közben a tanári végzettséget is megszerezte.

2022. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésre is válaszoljak, én úgy látom alapvetően háromféle csoport tanít még a közoktatásban informatikát:

1. Akik lelkesek, és valahogy máshogy finanszírozzák az életüket. Pl. a házastársuk jól keres, vagy pl. örököltek, esetleg korábban mashol dolgoztak, így van valami passzív befektetésük.

2. Azok, akik csak másodállásban csinálják óraadóként, mert az IT-s versenyszférás munka mellett szívesen tanítanak, változatosságot ad az életükbe, hogy tudást adhatnak át.

3. Akik kutyaütők, és totálisan alkalmatlanok a versenyszférás munkára

2022. febr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!