Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen Hz képfrissítést...

Milyen Hz képfrissítést preferáltok a legjobban játékoknál és mi az amit még észre vesztek?

Figyelt kérdés

Szerintem nekem a 160-200Hz az amire még érdemes lenne kiadni pénzt. Felette már nem veszem nagyon észre a különbséget csak annyi, hogy minden begyorsul egy kicsit de már nem az élvezetes kategóriában. Hanem már nehezebben tudok ráfordulni valakire pl egy lövöldös játékban. És sajnos én megvettem a QHD 270Hz monitort. Amit sajnosnak nem mondanék de ennyiért jobb lett volna egy 21:9 4K,5K vagy 8K felbontású 200Hz monitor.

Szerintem Singleplayer játékoknál egyébként jó a 180 feletti fps. De néha amikor inkább jobb grafikát akarok feljebb veszem a beállításokat. Multinál is néha jó. Bár ott inkább 120 vagy 144 hertzen vagyok a legjobb.

A baj csak az, hogy a 6800XT és I7 11700 párosom sem vesz el mindent több száz fps-el.


Szerintem legközelebb egy olyan monitort nézek ami mondjuk ha nem is 200 de 160 hz. És mondjuk már 5K vagy 8K felbontáson lesz lehetőleg 21:9 vagy 32:9 képaránnyal. Mert ez a 16:9 már lassan a múlté!



2022. júl. 15. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
21%
A 60 Hz tökéletes. Fölötte már olyan gyorsan történnek az események - 200 Hz-en századmásodpercenként kétszer frissít - hogy azt az agyad már fel sem fogja. Nyilván a mozgás folytonosságában észreveszed a különbséget, de szerintem nem ad annyi pluszt a játékhoz, hogy megérje ezért pénzt áldozni.
2022. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a 240Hz, alá már nem tudnék menni. Párszor lejjebb vettem a monitoron 144Hz-re, de számomra nagyon észrevehető volt a különbség, szóval vissza is raktam 240Hz-re. Meglátásom szerint, pont ez az a gyorsaság, amivel a mozgó képeket is tisztán és élesen lehet látni, ezt testufo.com-on teszteltem. Ha neked megfelel a 144Hz, akkor az már bőven jó, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy kinek mi felel meg. A magas képernyőfrissítésnek legjobban az lövöldözős játékoknál lehet látni a hasznát, sokkal jobban és gyorsabban lehet célozni. YouTube-on csináltak róla tesztet már sokan, de nálam már dokumentumok szerekesztésénél és kattintgatásoknál is sokkal jobban esik, hogy gyorsabban reagál minden. Másodlagos monitorként egy 60Hz-es monitort használok és a kettő között gyakran kell váltanom. Nagyon látni a különbséget :D
2022. júl. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!