Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptopon boot-olás után 10...

A laptopon boot-olás után 10 perccel leáll? Miért lehet ez

Figyelt kérdés
Nemrégiben vettem egy Samsung (np700z5a) laptopot úgy, hogy semmit se tudott róla az eladó. Utólag rájöttem, hogy csak át akart verni. Na de nem ez a lényeg. Amikor hazaértem az első dolgom az volt, hogy kinyissam. Amint belenéztem egyből észrevettem, hogy a SATA port hiányzik(amit természetesen elfelejtett megemlíteni pedig biztos hogy ő is kinyitotta a laptopot). Úgy voltam vele, hogy ez nem lesz akkora baj majd belerakok egy merevlemezt a CD olvasó helyére (ó hogy mekkorát tévedtem). Kiderült, hogy a BIOS nem támogatja az arról a portról való boot-olást. Végül egy USB boot loader-en keresztül sikerült boot-olnom. Végül innen kezdődött az egész. A Windows 10 telepítő nem indult el. Megjelent a logó majd egy kis idő után leállt a gép, úgyhogy azt feladtam. Aztán megpróbáltam a Windows 8.1-et. Sikerült feltelepítenem minden probléma nélkül. Csakhogy amint eljutok az asztalig 10 perc után kikapcsol. Ugyanúgy, mint a Windows 10 telepítőnél. Az biztos, hogy nem melegszik túl mert raktam alá egy hűtőt és ugyanúgy leállt. Csakhogy egy pár újraindítást követően megszűnik a probléma. Ami szerintem okozhatja ezt a problémát az a töltő. Egy utángyártott töltőt adtak mellé, ami 19V 3.15A. A laptopra pedig az van írva, hogy 19V 4.74A. Lehet, hogy az a 1.59A okozhatja a problémát? Nézegettem a töltőket, de (szállítással) 5000Ft. Addig nem akarom megrendelni amíg biztosra nem megyek. Vagy szoftveres lenne a probléma? Válaszokat előre is köszönöm.

2022. aug. 3. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
"SATA port hiányzik" ... ?????
2022. aug. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szépen leforasztották. Ezt az eladó valamiért eljelejtette megemlíteni a hirdetésben.
2022. aug. 4. 00:14
 3/4 A kérdező kommentje:

A probléma megoldódott. Szimplán a kapcsolódó kérdéseknél volt. Én ezt valamiért figyelmem kívül hagytam. (Link: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde.. ) Kiraktam a laptopot a napra egy 5 percet és nem állt le.


Aztán naplemente után akartam használni. Úgy voltam vele, hogy megfogom a hajszárítót és elkezdem a bekapcsológombot szárítani. (mellékesen az első hajszárító, amit hónapok óta nem használtam laterálisan felrobbant amikor bekapcsoltam) Elkezdtem a folyamatot aztán egy 2 perc után észrevettem, hogy néhány billentyű elolvadt. Aztán néztem, hogy a hajszárító a legmagasabb hőfokozaton volt. De legalább a "nagy szárítás" után nem jelentkezett többet a probléma.

Szóval a tanulság az, hogy mindig nézd meg milyen hőfokozaton van a hajszárító mielőtt elkezded hőlégfúvóként használni.

2022. aug. 4. 17:35
 4/4 A kérdező kommentje:
2022. aug. 4. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!