Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatikában és kütyükben...

Informatikában és kütyükben jártas emberkék, segítségetekre van szükségem, milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Idén kezdem az egyetemet, és szeretnék egy új laptopot vásárolni, mert a mostani már lassúcska, elavult. Sajnos nem igazán értek hozzá, hogy milyen paramétekre érdemes figyelni, illetve, hogy milyen márkákat éri meg jobban. Nem kell full extrás gép, játszani pl úgysem fogok rajta.

Ami nekem fontos:

-viszonylag gyors legyen, ne fagyjon le pl vizsgák közben (célszerű windows, mert azt olvastam, a mac nem annyira szereti ezeket a felületeket, sokaknak problémát okoz online vizsga közben, hogy kivágja őket)

-valószínűleg nagy mennyiségű tananyagot fogok tárolni rajta, így nem baj, ha akkor sem lassul be, ha sok szar lesz rajta

-levelezőre fogok járni, így szombaton egész nap óráim lesznek, tehát jó akksija legyen, nyilván egy egész napot egyik sem fog kibírni, de azért jó lenne, ha nem kellene egész nap a konnektor mellett csöveznem

-azért egy vagyont sem szeretnék rákölteni, mert így is lesz elég kiadásom, 150k a felső limit.


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2022. aug. 8. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik amiben legalább i3 (vagy r3 AMD esetén) proci van, 8 GB RAM és 256 GB SSD (NEM HDD) és persze jelenleg boltban kapható, azaz nem régi használt, jó lesz erre a célra. Ha nem lóg folyamatosan neten, tehát offline jegyzetelsz vele közepes fényerőn, illik legalább 4 órát bírniuk, energiatakarékos módban még többet fognak. A wifi viszont zabálja az energiát, akár meg is felezi az üzemidőt, ha nagy az adatforgalom, ha még a procit is terheled mellé, például videóval, vagy agyon bonyolított oldalakkal, akkor pláne. Bár az egyetemek nagy részén, ahol nem informatikai oktatás zajlik, nincs is publikus, hallgatók által is használható hálózat (konkrét tapasztalat Szegedről), szóval az offline jegyzetelés marad amúgyis.
2022. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Az órán való jegyzeteléshez a laptoppal annyit még hozzátennék, ha ez a célod, akkor nagyon gyorsan tanulj meg 10 ujjal vakon gépelni, mert ha azzal kell foglalkoznod, hogy keresed a betűket, akkor jegyzetelni sem tudsz, meg figyelni se. Úgyhogy én azt mondom, hogy jegyzetelésre a legjobb a kockás füzet, aztán nyugodt körülmények között le lehet tisztázni a gépbe. Nem akarlak a laptopról lebeszélni, jó az, meg hát szükséged is van rá, de gyors jegyzetelésre alkalmatlan. Pláne ha valami rajzokat is jegyzetelni kell mit fogsz csinálni? Elindítod gyorsan a Paint-et?
2022. aug. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Használt üzleti Thinkpad-et javaslok ennyi pénzért, azzal jársz a legjobban.

Újonnan 200 alatt kb. csak hulladékok vannak, amik pár hónap alatt szétesnek.

2022. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
2022. aug. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a segítséget! :)
2022. aug. 9. 07:30
 6/7 anonim ***** válasza:

#3 / #4

Szerintem ennyiért többnyire már nem jár jól az ember használt géppel (értsd: 140-150 eFt körül, 100 alatt igen).


A konkrétan linkelt oldalon Thinkpad-ek mind kétmagosak csak (ha jól látom).

Sőt az egyikben i5-7Y57 van, egy extra kisfogyasztású (5-7 watt TDP) processzor, ami már újkorában sem volt acélos, most meg már nagyon gyengének számít.

(Fent a kiemelteket néztem csak át.)


Egy dolog a Thinkpad minőség, de manapság már ez sem evidens.

Egy ismerősömnek van pár éves Thinkpad X1 gépe (Core i5-8250U), annyira én nem voltam elájulva tőle.

Könnyű, fizikailag stramm gép, az akku jól bírja valóban,

de más tekintetben semmi extra, a régi IBM Thinkpad minőség már nagyon megkopott mostanra.


Szóval én akármilyen használatra is már legalább egy gyöngébb négymagos gépet vennék (eleve lehet, hogy évekig lesz használva, erre is kell gondolni előre... megkapja egy másik családtag, nagymama gépe lesz stb.).


Sajnos a használtak között azok az évjáratok amikor már négymagosak lettek a CPU-k (a lapos/kicsi gépekben) még nem nagyon érhetőek el (olcsón) (de lehet keresgélni, talán van valami már).


Szóval jelen állás szerint én inkább megfontolnék egy nem üzleti consumer kategóriás gépet.

Valami ilyesmit (csak durva példa, lehet más márka hasonló gépe is, illetve figyelj arra is, hogy van-e e Windows hozzá):


[link]


"Csak" i3-as, de most már ezek között is van pár, ami négymagos (nem csak 4 szálas, hanem tényleg négymagos, figyelni kell! i3-1125G4 pl. négymagos, a i3-1115G4 pedig csak kétmagos).


Persze nem kérdés, hogy feelingre, tapintásra, "nyomorgatásra" kicsit gyengébb minőség egy Thinkpad-hez képest,

de azért annyira nem vészesek ezek sem már. Nem porcelánból vannak... egy jobb táskában hordva, odafigyelve nem mennek miszlikbe ezek sem.


Vannak előnyei, ez sem nagy, nem nehéz, gyors M2 SSD van benne, 4-5 generációval újabb az egész hardver, több év garancia stb.

Tovább lesz driver hozzá... Win 11 is felmegy hivatalosan (támogatottan) rá, ha valakinek az kell stb.


Manapság már egy böngésző (benne pár fül, Youtube stb.) is "kajál" rendesen mindenből... szóval pl. egy régi i7-6600U is simán kevés lehet.

Csak egyszerű, durva összevetés végett lásd:

[link]


Ugyanezen okból, mivel most lent vannak a RAM árak én rögtön felbővíteném (magam, vagy a bolttal) 16 GB-ra.

2022. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok, kieg.:


AMD vonalon is nézelődhetsz.

Ryzen 5 4500U gépek már szintén vannak 150 körül (esetleg még kicsit régebbi 3500U is jó lehet).

Ezek is négymagosak.

arukereso.hu-n keress olyat, ami belefér a keretbe, vannak róla érdemi számban vélemények (és pozitívak).

2022. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!