Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linuxot csak a nagyon hozzáért...

Linuxot csak a nagyon hozzáértőknek éri meg igazán használni?

Figyelt kérdés
Leginkább a végtelen konfigurálási lehetőség miatt kérdem. Például olyan brutál asztali környezeteket lehet csinálni, hogy alig hiszem el, hogy igazi. Több, mint 2 éve használok Linuxot, de annyira azért nem értek hozzá, sajnos sok lehetőségtől elesek. Például a conky config fájljától is lefagy az agyam, ha meglátom, pedig az egy nagyon menő valami lenne. A neten található hivatalos dokumentációkat szintén nem tudom értelmezni, nem elég egyértelműek nekem. A tutorialokat még csak-csak tudom értelmezni, de az meg nem mindenhez van. Úgyhogy a Linux az csak a nagyon hozzáértőknek igazán jó? Vagy csak én vagyok túl gyenge képességű hozzá?

2022. aug. 9. 18:14
 1/9 Japán Gulyás ***** válasza:
100%
Anyámnak is azt raktam a gépére, aki koránál fogva majdnem informatikai analfabéta, mégis a Windowsszal folyamatosan rejtélyes hibákat kellett neki megoldanom, mióta Mint van a gépén legfeljebb olyan panaszt kapok tőle, hogy törölni kell a Firefox süti cachet vagy hasonló. Kliens gépeken is egy csomó helyen használják, ha csak arra kell, hogy webes vagy dedikált felületeket érjenek el vele.
2022. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy munkaállomást, otthoni netezős, multimédiás, home office gépre simán jó a Linux, amíg nem kell valami spéci szoftver ami csak Winre létezik. Nékünk az irodában évek óta az van, meg egyetemen is Linux alatt írtam meg a programozás ZHt (azon egyszerű oknál fogva, hogy a dual bootos gépen amit kaptam nem működött a Win, úgyhogy egye fene, jó lesz a Linux is, bár parancssorból kellet fordítani, nem volt gond, sikerült a ZH).
2022. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Linuxot bárki tud használni, ha megszokta a Linuxos környezetet. Hogy nem netről szedi le az appokat, hanem repobol tölti le. Hogy nem C: meghajtó van, hanem /dev/* stb. Viszont. Windowst bárki tud használni, Linuxhoz meg kell egy nagyon alapszint számítógéptapasztalat, hogy tudja használni egy felhasználó. Véleményem szerint.


Mókolni a DE-t, felületet, saját scriptet írni ahhoz mélyebben kell tudnod a Linux világát, illetve lua sem árt. Azonban vannak már előre megírt scriptek, amit fel is tudsz telepíteni (követve instrukciókat) és nem kell saját magadnak összeállítani scripteket. Akár abból is tudsz tanulni. Linux Mind videóit nézd végig körbe. Ha segítség kell számtalan Linuxos Discord szerver, IRC van akár mélyebb szintre is.

2022. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha látványosabb dolgokat szeretnél összerakni, ahhoz nyilván kell tudás. De a Linux annak is jó lehet, aki nem vágyik mindenféle csilli-villire, szinte elvan egy alaptelepítésű disztróval.

Én pl. leginkább Gnome-ot használok, amit ugye nem igazán lehet testreszabni. Van egy gyengébb PC-m is, azon Openbox fut tint2-vel, de ott sem vittem túlzásba a konfigolást.

2022. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gentoojedi ***** válasza:
70%

A kérdés pontatlan. Nem lehet egy kalap alá venni a linux disztribúciókat.


Ha az lett volna a kérdés, hogy LFS-t/Gentoo-t/Slackware-t csak a nagyon hozzáértőknek éri meg igazán használni, akkor lenne helyén való a kérdés.

Egyáltalán nem hozzáértőknek a legjobb megoldás eleve valamilyen linux disztribúcióval előtelepített laptopot érdemes venni.

2022. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gentoojedi ***** válasza:
38%

#4-es


"Én pl. leginkább Gnome-ot használok, amit ugye nem igazán lehet testreszabni."


Akkor Te is a linuxhoz nem igazán értők táborát erősíted.

2022. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Thunderfairy ***** válasza:
100%

Sajnos linux-al előtelepitet laptopot egyáltalán nem éri meg venni. Inkább úgy mondanám hogy egy másik linux disztribuciót érdemes a laptopra telepiteni mint amivel vásáróltuk ha azt vettűnk.


Vannak kezdőbarát linux-ok is. Akkor érdemes linux-ot használni hogy ha ez érdekel téged.

2022. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"olyan brutál asztali környezeteket lehet csinálni, hogy alig hiszem el, hogy igazi"

Ez olyan, mint mondjuk az autó. Olyan brutál felspécizést lehet csinálni mondjuk egy Toyota autóra, hogy az ember álla leesik, kiállításokon mutogatják vagy versenyeken indul, de attól egy alap Toyota még bárkinek kényelmesen használható autó. Egy Linux disztrót is szanaszét lehet konfigolni, hekkelni, de nem muszáj. :)

2022. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Nem. Ha nagyon mókolni akarsz, akkor esetleg. A legtöbb konfigfájlnak van egy leírása, az alapján lehet tájékozódni. Először csak azokat használd, amit értesz. Ha valami nem jól működik, akkor pedig kérdezz.
2022. aug. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!