Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » MacBook Air 2010 vagy MacBook...

MacBook Air 2010 vagy MacBook 2010?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy a sima 2010-es MacBook-ot vegyem meg vagy a 2010-es MacBook Air-t? (A 11 inchesre gondolok) Mielőtt bárki mondaná hogy vegyek egy sokkal újabbat, 16 éves vagyok és nem nagyon kapok a családból pénzt :(

Úgyhogy max 50 ezret szánnék egy használt MacBook-ra. A 2010-es MacBook Air mennyire gyors a 2 GB RAM-jával meg a Core 2 Duo chipjével? Mert ha elfogadható a sebessége akkor azt venném



2022. aug. 28. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha korabeli dolgokra akarod használni mindkettő kiváló. De modern dolgokat, mint egy friss webböngésző ne akarj futtatni rajta mert összefossa magát.
2022. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a Safari jól működik rajta?
2022. aug. 28. 20:14
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Korabeli oldalakkal, amik úgy 2014 óta nem frissültek és klasszikus http kapcsolatot vagy elavult, törhető titkosítást használnak, igen. Ahol ezen elavult titkosítási formák szerveroldalon tiltva vannak, hibát fog dobni a Safari.
2022. aug. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor minimum milyen MacBook-ot ajánlanál? :/ Max 50k legyen
2022. aug. 28. 20:26
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Az használt Apple termékek - leginkább fanok miatt - jól tartják az árukat, mondhatni sok esetben irreálisan jól. 2022 van, 50 000 körül ilyen 12-13 éves Macbookokat kapsz, aminek a teljesítménye már 5 évvel ez előtt is kevés volt. Ennyi pénzért 5-6 évvel fiatalabb laptopokat is kapsz, amik bár nem almásak legalább használhatóak.


Szerintem ne sz0pasd magad,ha nincs pénzed akkor ne akarj tizen éves almát. 50-ért már kapsz 6gen i3-mal laptopot ami bár szintén harmatos, de legalább használható a mindennapokban.

2022. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább vegyél egy újabb notit! Az Apple cuccok még sokévesen, használatn is túlárazottak.50-ért simán megkapsz egy hasonló, vagy jobb teljesítményű notebookot. Sőt... szerencsés esetben van, aki még ingyen is utánad dobja, csak vidd. :D Persze, a Win10/11 ezeken sz*pás lesz, de ha MacBookot akartál, akkor gyanítom, nem Windows fan vagy. :D Más oprendszereknek meg nem kell egy erőmű, hogy fussanak.
2022. aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2010-est semmiképp ne vegyél! Csak csalódás és a mérdelődés lesz belőle. Teljesen feleslegesen dobnád ki a pénzed.

2014-nél régebbit ne vegyél!

Nekem 2014-es macminim van és éppen elég a teljesítménye.

2010-es core 2 duos gépeket már nem szabad megvenni! Pláne nem akkumulátorosat! Ahhoz már utángyártott akksi sincs már szerintem.

2022. aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!