Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha adatlemezként írok ki egy...

Ha adatlemezként írok ki egy filmet dvd-re, akkor muszáj mappában ráírnom a filmet a lemezre, vagy elég csak simán, mappa nélkül? XviD formátumban szeretném írni.

Figyelt kérdés
Illetve egy sima régebbi Sony dvd lejátszó lejátssza a 720×576 felbontású és 24 képkockasebességű filmet? (S. O. S.)

2022. aug. 29. 12:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Biztos hogy "modernebb" a codec mint amit a DVD tud. Ha tévedek sajna nincs jobb ötletem. Az utóbbi időben én már nem szoktam konvertálgatni olyan formátumban töltöm le a filmet amit nézni tudok. ASUS o!Play-t használok elég öreg cucc ezért előfordul hogy hiába olyan a fájl kiterjesztése amit elméletileg le kéne hogy játsszon de nem játssza le mert modernebb mint amit tud. Vagy csak hang van és kép nincs.
2022. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem modernebb, MPEG4, XviD. Ezt korábban is lejátszotta. Nem tudom mi a baj de fontos lenne megírnom a lemezt
2022. aug. 29. 15:41
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ez a probléma pontosan az mpeg4. Egy régebbi x Vid vagy divx kodekkel csinálnád biztos hogy lejátszaná. Gondold el hányszor frissítették a kodeket amióta megvetted a DVD t.
2022. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha jól értettem nem játsza le a múltkor küldött avi-t: [link]


Akkor arra jutottunk hogy vagy nem szereti a 24 képkockás sebességet (csak a 25-t), vagy nem kezeli az XviD-et, csak a DivX-et. ami egy fejléc bejegyzés meghamisítást igényel csak hogy a XviD-ről is azt higgye hogy DivX. Erről régi fórumokon lehetne dvd típus szerint utánanézned. Ezt a két dolgot ki kéne kísérletezned.

2022. aug. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
A lejátszó: Sony Dvp-SR100
2022. aug. 29. 19:48
 16/16 anonim ***** válasza:

Ugyanaz mint az előző, csak a xvid fejléc átírva divx-re

[link]

2022. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!