Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ma mennyit ér szerinted az...

Ma mennyit ér szerinted az ECDL bizonyítvány?

Figyelt kérdés
2022. szept. 4. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit.
2022. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont annyit, mint 10 es 15 eve: semmit.
2022. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor mi a fenéért van?
2022. szept. 4. 22:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ECDL-nek (illetve a nemzetközi változatának, az ICDL-nek: [link] ) az volt a célja, hogy a - főként nem informatikai irányultságú (például egy szimpla titkár, ápoló, raktáros, eladó) - munkavállaló számára megkönnyítse az EU-n belüli (illetve nemzetközi) munkakeresését azzal, hogy egy tanúsítványt ad az informatikai jártasságáról - mint egy autóvezetői jogosítvány vagy egy nemzetközi nyelvvizsga.


Viszont egyrészt az oktatás fejlődött annyit, hogy minden EU-s országban középiskola végére - ha rendesen tanult a tanuló - elsajátíthatja az ezt a tanúsítványt felölelő készségeket, másrészt informatikai munkakörben kevés az értéke.

2022. szept. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha csak a bizonyítvány miatt csinálnád akkor az semmit nem ér. Egy darab WC papírral egyenlő. Ha tényleg szeretnél pl. Word processinget tanulni, akkor azt ECDL-tanfolyam nélkül is megtanulhatod. Valamikor 2001-2002 körül csináltam, akkor gyerekként jó mókának hittem hogy érteni fogok a Word és Excel cuccokhoz. Mára rájöttem, hogy az emberek 99%-a simán spacet használ formázáshoz úgy mint anno az írógépeknél. Semmit nem érek vele, hogy tudok normális tartalomjegyzéket készíteni, esetleg stílusokat használni az officeban. Esetleg Excelben írok egy függvényt amit továbbküldök a kollégáknak, és vissza már úgy kapom, hogy ők inkább kiszámolták számológéppel és beírták fixen a számokat.
2022. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem állítom, hogy semennyit... de azért ahhoz nagyon közel van.

Ezt még akkor találták ki, amikor újdonság volt a számítástechnika, és sok helyen még nem is volt intézményesített számítástechnikaoktatás.

Gyakorlatilag kb. az általános iskolai ismeretanyagot fedi le. (Ami persze nem jelenti azt, hogy minden általános iskolát végzett tanuló birtokában is van a tudásnak, hiszen tudjuk: el lehet alibizgetni kegyelemkettesekkel is.)

Ha neked számít, hogy legyen papírod az alapszintű ismereteidről, akkor nugodtan végezd el, bajod nem lesz belőle. De munkaerőpiaci előnyöd sem fog belőle származni.

2022. szept. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem ér, sem pénzt, sem időt nem érdemes rá áldozni, még ha ingyen lenne a tanfolyam, akkor sem. A 7 modulból 4 nekem is megvan, ennek ECDL Start volt a neve, annó gyerekként csináltam.
2022. szept. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5 " Semmit nem érek vele, hogy tudok normális tartalomjegyzéket készíteni, esetleg stílusokat használni az officeban."

De. :-)

Azért a saját munkádat sokszor meg tudod könnyíteni vele.

2022. szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!